Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Najwygodniej przez Internet. Od 4 maja – telefony od rachmistrzów

Najwygodniej przez Internet. Od 4 maja – telefony od rachmistrzów

Samospis internetowy to podstawowa i obowiązkowa metoda spisowa. Jest też najbardziej przyjazna – możemy się spisać w domu w dogodnym dla siebie terminie, nie czekając na kontakt z rachmistrzem.

 

Aplikacja spisowa NSP 2021 została udostępniona 1 kwietnia na stronie https://spis.gov.pl/. Do elektronicznego formularza zalogujemy się, korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki. Dla cudzoziemców bez numeru PESEL przewidziano odrębny tryb logowania z wykorzystaniem poczty e-mail.

 

Jeżeli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet, musimy spodziewać się telefonu rachmistrza (z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania). Jeśli do tego dojdzie, nie możemy mu odmówić udzielenia odpowiedzi. Z tego względu warto spisać się samodzielnie przez Internet odpowiednio wcześniej w dogodnym dla nas terminie.

 

Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja br. Na terenie województwa mazowieckiego będzie pracować 2,5 tys. rachmistrzów spisowych. Dane odnośnie tożsamości rachmistrza będziemy mogli zweryfikować, dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99, w aplikacji „Sprawdź rachmistrza” na stronie https://spis.gov.pl, a także na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Warszawie https://warszawa.stat.gov.pl/.

Data dodania: 2021-04-08 15:48:06
Data edycji: 2021-04-08 15:49:09
Ilość wyświetleń: 115

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej