Czcionka:

A+A-

Kontrast:

MOPS Mława włącza się do akcji Kampania Biała Wstążka 2021r.

MOPS Mława włącza się do akcji Kampania Biała Wstążka 2021r.

Kampania Białej Wstążki 2021

 

            Przełom listopada i grudnia  to symboliczny czas dla osób pracujących w obszarze przeciwdziałania przemocy. Wówczas obchodzone są kampanie przeciw przemocy wobec kobiet podkreślające, że przemoc jest pogwałceniem praw człowieka. Kampanie są skierowane na powstrzymywanie zjawiska przemocy i edukowanie o przyczynach i mechanizmach a także o prawach przysługujących osobom pokrzywdzonym.   Zapraszamy do udziału w kampanii internetowej  organizowanej przez Zespół Ośrodków Wsparcia „Nie znoś przemocy”.

 

            Pierwszym krokiem do wyjścia z przemocowej relacji jest głośne mówienie o przemocy. Kobiety latami tkwią w przemocowych związkach. Nie zawsze jest to spowodowane tym, że chcą aby tak wyglądało ich życie. Przyglądające się temu inne kobiety najczęściej odpowiadają, że należy przerwać taki związek. Zdarza się, że w swoim życiu również nie dostrzegają przemocy. Jest to spowodowane tym, że trwanie w przemocy związane jest z nieuświadamianymi mechanizmami, które nie pozwalają na racjonalne działanie. Z czasem można przywyknąć do takiego życia. Kobieta wówczas sprawia wrażenie odpornej na ból zarówno fizyczny jak i psychiczny. Doświadcza silniejszego lęku przed tym, że będzie musiała poradzić sobie sama, niż przed tym, że będzie musiała się bronić. W takiej sytuacji własne poglądy i potrzeby przestają być ważne. Kobiety tkwiące w przemocowych związkach nie wiedzą czego naprawdę chcą, co czują, co myślą. Ujawnienie przemocy wymaga odwagi, determinacji i wsparcia. Pragniemy zainspirować kobiety uwikłane w przemoc do wyjścia z ukrycia, zaprzestania ZNOSZENIA zachowań odbierających poczucie godności i szacunku oraz NOSZENIA w sobie zamrożonych emocji: leku, cierpienia, smutku, rozpaczy, bezsilności. Pragniemy przywrócić KOBIETOM nadzieję w to, że odnajdą w sobie odwagę do sprzeciwienia się niszczącemu procesowi przemocy oraz odzyskają poczucie bezpieczeństwa i godności. Dołącz do nas, wyjdź z ukrycia NIE ZNOŚ PRZEMOCY.

 

Zapraszamy Państwa do wysłuchania sondy przedstawiającej poglądy mieszkańców powiatu mławskiego na temat zjawiska przemocy.

Psychoterapeuta Wioletta Lemańska  Pracownik socjalny Alicja Kowalska

 

 

 

Kampania Biała Wstążka w Zespole Szkół nr 4  przy współorganizacji MOPS – u.

 

 

 

 

Data dodania: 2021-11-25 11:39:37
Data edycji: 2021-11-26 12:18:22
Ilość wyświetleń: 131

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej