Czcionka:

A+A-

Kontrast:

„Mądre leczenie to szybszy powrót do zdrowia!”

„Mądre leczenie to szybszy powrót do zdrowia!”

W dniu 8 października 2021r. odbyło się spotkanie z seniorami z Klubu „Złota Jesień” działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie. 

 

Miasto Mława zostało partnerem ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mądre leczenie to szybszy powrót zdrowia” organizowanej przez PASMI – Polski Związek Producentów Leków bez Recepty
we współpracy ze Stowarzyszeniem MANKO – Głosem Seniora pod patronatem honorowym Ministerstwa Zdrowia, Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

 

Akcja pod hasłem „Mądre leczenie to szybszy powrót do zdrowia” ma na celu wsparcie pacjentów i lekarzy w odpowiedzialnym stosowaniu  i nie nadużywaniu leków.  Od wielu lat borykamy się w Polsce z problemem polipragmazji -  nadużywaniem i niewłaściwą ordynacją leków, która może powodować ciężkie powikłania terapeutyczne.

 

W ramach spotkania seniorom zostały przekazane pojemniki na dzienną dawkę leków oraz bloczki z karteczkami dot. Wykazu Przyjmowanych Produktów przygotowanych przez PASMI, które pozwolą pacjentom spisywać regularnie listę przyjmowanych produktów, zarówno leków, jak i suplementów diety czy też wyrobów medycznych.

Data dodania: 2021-10-13 10:23:12
Data edycji: 2021-10-13 10:24:08
Ilość wyświetleń: 1413

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej