Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Korpus Wsparcia Seniorów

        Od listopada 2020 r. do końca grudnia 2021 r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej realizowany był program „Wspieraj Seniora” dofinansowany z Funduszu Solidarnościowego. Ogólnie w programie wzięło udział w 2020 roku 12 osób, a w roku 2021 wzięło udział 21 osób potrzebujących wsparcia w formie zrobienia zakupów, wykupienia leków bądź załatwienia drobnych spraw urzędowych w różnym wieku.

 

         Od kwietnia 2022 r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie realizuje program „Korpus Wsparcia Seniorów”.
Osobom powyżej 65 roku, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkających z bliskimi, którzy nie są w stanie zapewnić  im wystarczającego wsparcia. Udzielana jest pomoc w formie zrobienia zakupów pierwszej potrzeby: artykułów spożywczych, środków higieny, wykupienia leków, dostarczenia ciepłego posiłku, załatwienia spraw urzędowych itp. Z programu „Korpus Wsparcia Seniorów”  korzysta 12 osób. Średnio co miesiąc jest około 20 zgłoszeń. 

 

 

 

Informacja

 

            W związku z ogłoszonym programem "Korpus Wsparcia Seniora" na 2023 r. informuję: Gmina przystępując do realizacji programu przyjmuje uchwałą program osłonowy na podstawie art.17 ust.2 pkt.4 ustawy o pomocy społecznej.

 

             Zwracamy się do mieszkańców miasta Mława o podjęcie współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w ramach realizacji programu "Korpus Wsparcia Seniora" na 2023 r. w formie wolontariatu skierowanego do osób powyżej 65 r. życia.

 

          Po uchwaleniu programu osłonowego przez Gminę dalsza współpraca z wolontariuszami pozwoli na wzmocnienie integracji społecznej oraz na wypracowanie współpracy w ramach partnerstwa lokalnego.

 

            Osoby zainteresowane udzielenia powyższej formy wsparcia proszone są o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 do 16.00 tel. 23 654 35 60

 

 

 

 

Data dodania: 2022-06-28 14:58:48
Data edycji: 2023-01-05 11:31:20
Ilość wyświetleń: 942

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej