Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dodatek węglowy

Od dnia 18.08.2022 r. wnioski o wypłatę dodatku węglowego będą przyjmowane
w budynku przy ul. Padlewskiego 13 pok. nr 6 ( budynek Straży Miejskiej wejście od strony rzeki Seracz).

 

Drogą elektroniczną wnioski + klauzula informacyjna RODO są przyjmowane tylko i wyłącznie przez e PUAP na adres Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie.

 

W przypadku złożenia wniosku o wypłatę dodatku węglowego za pomocą środków komunikacji elektronicznej wniosek ten opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnia z wykorzystaniem profilu zaufanego.

 

WNIOSEK O DODATEK WĘGLOWY, CO JEST KONIECZNE, INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA - ZOBACZ I POBIERZ

DODATEK WĘGLOWY - PYTANIA I ODPOWIEDZI - ZOBACZ

 

Wzór wniosku do pobrania niżej oraz w zakładce druki do pobrania.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dodatek węglowy w wysokości 3 000 zł zasili budżety domowe gospodarstw domowych, których źródłem ogrzewania jest węgiel lub paliwa węglopochodne.

 

Dodatek przysługiwał będzie gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego.

 

W zaproponowanym rozwiązaniu nie ma kryteriów dochodowych, a dodatek będzie przysługiwał również gospodarstwom, które już zakupiły węgiel.  Warunkiem otrzymania dodatku będzie wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

 

Wnioski o dodatek węglowy – podobnie jak w przypadku dodatku osłonowego, będzie można składać do gminny. Jego wzór będzie jednolity dla całej Polski.

 

Wnioski o wypłatę dodatku węglowego będzie można składać do 30 listopada 2022 r.

 

Więcej informacji https://www.gov.pl/web/klimat/dodatek-weglowy

 

 

 

 Komunikat

 

                  Jeżeli wnioskodawca wystąpił o wypłatę dodatku węglowego dla adresu, pod którym funkcjonuje już inne gospodarstwo domowe, które otrzymało dodatek węglowy powinien wykazać, że podjęte zostały kroki mające na celu nadanie odrębnego adresu miejsca zamieszkania.

 

                 Znowelizowane przepisy pozwalają na przyznanie dodatków węglowych dla kilku gospodarstw domowych, jeżeli do dnia 30 listopada 2022 r. nie jest możliwe ustalenie odrębnego adresu miejsca zamieszkania dla poszczególnych gospodarstw domowych zamieszkujących pod tym adresem, w odrębnych lokalach. Wnioskodawca składający wniosek o wypłatę  dodatku węglowego powinien przedstawić dokumentację potwierdzającą podjęcie kroków formalnych, prowadzących do wydzielenia odrębnego adresu, np. zaświadczenie o samodzielności lokalu lub kopię złożonego wniosku o wydanie zaświadczenia o samodzielności lokalu, czy też kopię wniosku o nadanie numeru porządkowego.

Data dodania: 2022-08-17 10:05:00
Data edycji: 2022-11-21 10:16:12
Ilość wyświetleń: 2909

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej