Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dodatek Elektryczny

Od dnia 01.12.2022 r. wnioski o wypłatę dodatku elektrycznego będą przyjmowane w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. Narutowicza 6.

 

  • Drogą elektroniczną wnioski + klauzula informacyjna RODO są przyjmowane tylko i wyłącznie przez e PUAP na adres Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie.

 

  • W przypadku złożenia wniosku o wypłatę dodatku elektrycznego za pomocą środków komunikacji elektronicznej wniosek ten opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnia z wykorzystaniem profilu zaufanego.

 

Wniosek o wypłatę dodatku elektrycznego składa się w terminie od dnia 1 grudnia 2022 r. do dnia 1 lutego 2023r.

 

Dodatek elektryczny wypłaca się w terminie do dnia 31 marca 2023r.

 

  1. Dodatek elektryczny przysługuje odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym, w przypadku gdy główne źródło ogrzewania gospodarstwa domowego jest zasilane energią elektryczną, i źródło to zostało zgłoszone lub wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków.
  2. Dodatek elektryczny nie przysługuje gospodarstwom domowym, objętym pozytywnie rozpatrzonym wnioskiem o wypłatę innych dodatków, czyli dodatku węglowego, do innych źródeł ciepłą czy gazowego.
  3. Wysokość dodatku dla gospodarstwa domowego wynosi 1000 zł, natomiast w przypadku rocznego zużycia przez gospodarstwo domowe więcej niż 5 MWh, odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym przysługuje dodatek w podwyższonej wysokości 1500 zł.
  4. Osoba, która będzie chciała otrzymać dodatek elektryczny w podwyższonej kwocie, będzie musiała dołączyć do wniosku roczne rozliczenie potwierdzające, że zużycie prądu w jej gospodarstwie domowym w 2021 r. przekroczyło 5 MWh .
Data dodania: 2022-11-30 11:27:46
Data edycji: 2022-12-05 11:55:04
Ilość wyświetleń: 820

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej