start Wolontariat Mławska Gala Wolontariatu IV MŁAWSKA GALA WOLONTARIATU

PostHeaderIcon IV MŁAWSKA GALA WOLONTARIATU

Pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Mława i patronatem medialnym Radia 7, dnia 20 marca 2015 r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie we współpracy ze Stowarzyszeniem Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem” zorganizował już IV MŁAWSKĄ GALĘ WOLONTARIATU.

Galę Wolontariatu uświetnił swoją wizytą  Prezes Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Warszawie - Pan Dariusz Pietrowski. Podczas tegorocznej Gali mieliśmy okazję zobaczyć występy:

  • Grup tanecznych z Miejskiego Domu Kultury
  • Występ wokalny wolontariuszy – uczniów I liceum Ogólnokształcącego w Mławie
  • Tancerzy z Mławskiego Centrum Tańca
  • Mławskiej grupy hip - hopowej

Gala była okazją do poznania sylwetek wolontariuszy, którzy nie szczędzili sił, czasu i energii w niesieniu pomocy innym w 2014r. Poznaliśmy także pięciu najbardziej zaangażowanych i aktywnych wolontariuszy, którzy otrzymali  tytuł „NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH”:

Aleksandra Ulatowska, uczennica Liceum Policyjnego w Mławie,  zaangażowana w działalność wolontarystyczną od ponad 4 lat. Aktywnie uczestniczyła w Piknikach Integracyjnych, Pogotowiu lekcyjnym. Z dużym zaangażowanie włącza się we wszystkie Zbiórki Żywności.

Elżbieta Wójciak, wolontariuszka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od ponad 3 lat. Bardzo sumienna i dokładna. Brała czynny udział w projekcie „Czwartki jak z bajki…” na rzecz małych pacjentów z mławskiego szpitala. Jej urok osobisty i oddane serce sprawiło, że na buziach słuchaczy bajek pojawił się uśmiech.

Anna Ronkiewicz wolontariuszka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od 3 lat. Przewodnicząca wolontariatu szkolnego. Od wielu lat jest harcerką, organizuje kursy pierwszej pomocy i spotkania okolicznościowe w szkołach podstawowych i przedszkolach. Wielokrotnie brała udział w zbiórkach żywności, Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, zbiórkach artykułów szkolnych.

Katarzyna Gwarda – wolontariuszka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od ponad 2 lat. Uczennica Społecznego Gimnazjum „Wyspianum”. Zaangażowana w organizację zabaw i konkursów dla dzieci podczas pikników integracyjno - profilaktycznych. Uczestniczy w każdej zbiórce żywności. Sumiennie i solidnie wykonuje powierzone jej zadania.

Agnieszka Struzik, uczennica Gimnazjum Nr 2 w Mławie zaangażowana w działalność wolontarystyczną już od ponad 3 lat. Aktywnie uczestniczy w zbiórkach żywności. Z wielkim sercem angażuje się w działania na rzecz pomocy dla zwierząt.

Zostały również przyznane trzy wyróżnienia dla:

Wiktorii Kaczmarczyk – wolontariuszka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie od ponad 3 lat, uczennica szkoły podstawowej. Aktywna i uśmiechnięta. Zawsze chętnie pomaga przy organizacji pikników integracyjnych i profilaktycznych

Natalii Kaczmarczyk - wolontariuszka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie od ponad 3 lat, uczennica szkoły podstawowej. Uśmiechnięta i bardzo dokładna.  Podczas przygotowań do pikników wszystko pod jej okiem było zapięte na ostatni guzik.

Agnieszki Brzezińskiej – wolontariuszka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie od 3 lat. Uczennica Zespołu Szkół Nr 2 w Mławie. Brała udział w każdej zbiórce żywności. Dokładna i solidna.  Zawsze gotowa nieść pomoc innym.

Po raz drugi na tegorocznej Gali została uhonorowana „SZKOŁA PRZYJAZNA DLA ZWIERZAKA”.  Statuetkę otrzymała Katolicka Szkoła Podstawowa, która zebrała 600 kg karmy, co w przeliczeniu daje 5kg na jednego ucznia.

IV Mławska Gala Wolontariatu była również okazją do nagrodzenia instytucji i firm zaangażowanych w rozwój wolontariatu w Mławie. Wszystkim zaangażowanym w działalność wolontarystyczną zostały wręczone podziękowania.

IV Mławska Gala Wolontariatu  była wydarzeniem, któremu towarzyszyły ogromne emocje, momenty wzruszenia, ale i niesamowita energia, cechująca wolontariuszy, wypływająca z ich aktywności, różnorodności, kreatywności i optymizmu.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie, Pani Dorota Kaczorek dziękuje wszystkim za przybycie i życzy dalszych sukcesów w działaniach na rzecz wolontariatu
w naszym mieście.