start Wolontariat Mławska Gala Wolontariatu I MŁAWSKA GALA WOLONTARIATU

PostHeaderIcon I MŁAWSKA GALA WOLONTARIATU

25 LISTOPADA 2011 r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie przy współpracy ze Stowarzyszeniem Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem” pod patronatem Burmistrza Miasta Mława, zorganizował I Mławską Galę Wolontariatu, która odbyła się w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mławie o godz. 10.00.

Gala była okazją do poznania sylwetek wolontariuszy, którzy nie szczędzili sił, czasu i energii na pomoc innym. Poznaliśmy także  trzech najbardziej aktywnych wolontariuszy, którzy otrzymali tytuł „NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH

Karolina Wąsik, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie,  zaangażowana w działalność wolontarystyczną od 2 lat, aktywnie włączając się  w wiele dziedzin związanych  z wyrównywaniem szans edukacyjnych dzieci i młodzieży. Prowadzi  m.in. „Pogotowie edukacyjne”, aktywnie uczestniczy w wszelakich zbiórkach. Przyszła Pani Doktor…..

Adrianna Malinowska, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie,  zaangażowana w działalność wolontarystyczną od 2 lat Uczestniczyła w szeregu projektach edukacyjnych na terenie miasta Mławy, docierając tym samym do jej najodleglejszych zakątków, inspirując młodzież i tworząc pomost pomiędzy środowiskami będącymi źródłem wiedzy, a środowiskami pozbawionymi do niej dostępu. Zaangażowana w Projekt „Podróż po Krajach Unii Europejskiej – ferie zimowe”, „Podaruj Pluszowego Misia” oraz Zbiórki Żywności i Zbiórki Pieniężne. W tym roku mocno zaangażowana w „ SZLACHETNĄ PACZKĘ”. Uwielbia czytać książki, nasza przyszła Pani Psycholog…..

Karolina Końpa, uczennica Zespołu Szkół Nr 4, zaangażowana w działalność wolontarystyczną już od ponad 3 lat, która swoim zamiłowaniem do sportu dzieliła się z dziećmi, zarażając ich pasją i motywując do rozwoju. Brała udział w trzech Piknikach Integracyjnych pod hasłem „Połączyć dwa Światy”, wszelakich zbiórkach żywności, jak i pieniężnych, uczestniczyła w „Pogotowiu Lekcyjnym”. Obecnie zaangażowana w projekt „SZLACHETNA PACZKA”. Swoją przyszłość wiąże z turystyką……

Galę Wolontariatu uświetnił swoją wizytą Poseł na Sejm RP  Pan Mirosław Koźlakiewicz, Burmistrz Miasta Mława Pan Sławomir Kowalewski oraz Przewodniczący Rady Miasta Pan Krzysztof Wasiłowski. Byli również przedstawiciele z Warszawskiego Centrum Wolontariatu: Koordynator Projektu „Wolontariat w OPS” – Pani Agata Poczman oraz Administrator  Projektu – Pan Paweł Kotowski.

I Mławska Gala Wolontariatu była również okazją do nagrodzenia instytucji i firm zaangażowanych w rozwój wolontariatu w Mławie. Wszystkim zaangażowanym w działalność wolontarystyczną zostały wręczone podziękowania. Gościnnie wystąpił także mławski Zespół hip - hopowy - "Najlepszy Przekaz w Mieście".

I Mławska Gala Wolontariatu  była wydarzeniem, któremu towarzyszyły ogromne emocje, momenty wzruszenia, ale i niesamowita energia, cechująca wolontariuszy, wypływająca z ich aktywności, różnorodności, kreatywności i optymizmu. Pragniemy podziękować wszystkim za przybycie i życzyć dalszych sukcesów w działaniach na rzecz wolontariatu w naszym mieście.