start Wolontariat Mławska Gala Wolontariatu VII MŁAWSKA GALA WOLONTARIATU

PostHeaderIcon VII MŁAWSKA GALA WOLONTARIATU

Pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Mława dnia 5 kwietnia 2018 r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie we współpracy ze Stowarzyszeniem Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem” zorganizował VII MŁAWSKĄ GALĘ WOLONTARIATU.

Patronatem medialnym VII Mławską Galę Wolontariatu objęło radio 7.

Podczas tegorocznej Gali mieliśmy okazję zobaczyć pokaz sztuk walki Mławskiego Centrum Sztuk Walki sekcji „Husaria” i Aikido.

W szeregach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie czynnie działa 331 wolontariuszy w tym 25 seniorów, 11 zakręconych pozytywnie, 10 aktywnych zawodowo, 285 wolontariuszy z mławskich szkół.

Gala była okazją do poznania sylwetek wolontariuszy, którzy w 2017 r. nie szczędzili sił, czasu i energii w niesieniu pomocy innym. Poznaliśmy pięciu najbardziej zaangażowanych i aktywnych wolontariuszy, którzy otrzymali  tytuł „NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH”:

Julita Kwestarz – zaangażowana w działalność wolontarystyczną od ponad 3 lat. Uczennica 3 klasy technikum  w Zespole Szkół nr 4 w Mławie. Co roku przystępuje do zbiórek żywności przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Brała czynny udział w przygotowaniu „Jasełek” na rzecz pacjentów  mławskiego szpitala.  Aktywnie uczestniczyła w akcji ,,Przyjazna szkoła dla zwierzaka”. Pomaga przy organizacji pikników integracyjnych, ferii zimowych dla dzieci. Sumienna i zawsze gotowa do działania.

Beata Goryszewska – od ponad 3 lat wolontariuszka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Uczennica Zespołu Szkół nr 4 w Mławie. Zawsze chętnie pomaga przy organizacji pikników integracyjnych oraz organizowaniu zabaw dla dzieci  podczas ferii zimowych.  Brała czynny udział w akcji ,,Szkoła przyjazna dla zwierzaka”, w przygotowaniu przedstawienia Bożonarodzeniowego na rzecz pacjentów  mławskiego szpitala. Z dużym zaangażowaniem włącza się we wszystkie zbiórki żywności. Sumiennie wykonuje powierzone jej zadania.

Magda Kowalewska - uczennica II klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie. Od dwóch lat jest bardzo zaangażowana w pracę wolontarystyczną. Chętnie bierze udział we wszystkich organizowanych przez MOPS akcjach takich jak: świąteczna zbiórka żywności, zbiórka karmy dla zwierząt.  Uczestniczyła w projekcie ,,Wakacje z Maxem"  oraz Szlachetnej Paczce. Brała czynny udział w organizowaniu zabaw dla dzieci w ramach zajęć „Akademia Kompetencji Wychowawczych”. Nie szczędzi sił, czasu ani energii angażując się w projekt „Pogotowie lekcyjne”. Zawsze uśmiechnięta i chętna do podejmowania działań na rzecz innych.

Oliwia Olbryś - Uczennica trzeciej klasy gimnazjum w Szkole Podstawowej Nr 3 w Mławie. Bardzo angażuje się w świąteczne zbiórki żywności, zbieranie karmy dla psiaków ze schronisk w Pawłowie i Napierkach. Uczestniczyła w projekcie skierowanym do dzieci "Chce być samodzielny". Brała udział w  akcji „Wakacje z Maxem", zabawach z dziećmi podczas ferii zimowych oraz Ognisku Integracyjnym „Połączyć dwa światy”. Zawsze chętna do pomocy innym.

Wiktoria Telus – uczennica 3 klasy gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 3 w Mławie. W wolontariacie udziela się od 3 lat. Co roku bierze udział w zbiórkach żywności przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy.  Brała udział w akcji "Przyjazna szkoła dla zwierzaka" oraz w projekcie skierowanym do dzieci „Chcę być samodzielny” Brała także udział w akcji "Wakacje z Maxem",  zabawach z dziećmi podczas ferii zimowych oraz Ognisku Integracyjnym „Połączyć dwa światy”. Wiktoria jest osobą pracowitą, lubiącą pomagać innym.

Wyróżnienia otrzymali:

Julia Pinczewska -  uczennica trzeciej klasy gimnazjum w Szkole Podstawowej Nr 3 w Mławie. Od  3 lat systematycznie działa w wolontariacie. Ogromnie zaangażowana we wszelkie działania skierowane do najmłodszych. Brała czynny udział w organizowaniu zabaw dla dzieci podczas Ferii zimowych. Uczestniczyła w akcji  „Podaruj Pluszowego Misia” oraz projekcie „Chcę być samodzielny” Z wielkim sercem angażuje się w działania na rzecz pomocy dla zwierząt. Aktywnie uczestniczy we wszystkich zbiórkach żywności. Jest osobą pracowitą, lubiącą pomagać innym.

Natalia Rzepczyńska - jest uczennicą II klasy  I LO w Mławie. Jest bardzo zaangażowaną wolontariuszką, biorącą czynny udział we wszelkich przedsięwzięciach organizowanych przez MOPS. Chętnie poświęca swój wolny czas na pracę z innymi, brała udział w świątecznych zbiórkach żywności. Poświęcała swój wolny  wakacyjny czas na zabawy z dziećmi podczas akcji "Wakacje z Maxem" Brała udział w „Szlachetnej Paczce”. Z dużym zaangażowaniem pomaga dzieciom mającym problemy w nauce w ramach projektu „Pogotowie lekcyjne”. Zawsze chętna do pomocy innym.

Jakub Kwestarz – zaangażowany w działalność wolontarystyczną od 2 lat. Uczeń II klasy Technikum Nr 3  w Zespole Szkół Nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mławie. Brał udział w akcji ,,Przyjazna szkoła dla zwierzaka”.

Jakub jest ulubieńcem najmłodszych, co tydzień spotyka się z nimi i służy pomocą w ramach projektu „Pogotowie lekcyjne” organizowanego przez MOPS w Mławie.

 

Na tegorocznej Gali zostały uhonorowane „SZKOŁY PRZYJAZNE DLA ZWIERZAKA”.

W tegorocznej zbiórce wzięło udział piętnaście mławskich szkół:

1.      Zespół Placówek Oświatowych Nr 1 w Mławie

2.      Zespół Placówek Oświatowych Nr 2 w Mławie

3.      Szkoła Podstawowa Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Mławie

4.      Zespół Placówek Oświatowych Nr 3

5.      Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie

6.      Szkoła Podstawowa Nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie

7.      Katolicka Szkoła Podstawowa im. ks. Macieja Kazimierza Sarbiewskiego SI w Mławie

8.      Społeczna Szkoła Podstawowa „Wyspianum” w Mławie

9.      Zespół Szkół Nr 2 w Mławie

10.    Zespół Szkół Nr 1 w Mławie

11.    Zespół Szkół Nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mławie

12.    Zespół Szkół Nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939 w Mławie

13.    I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie

14.    Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Mławie

15.    Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Mławie

 

Łącznie zebrano około 3 ton karmy dla zwierząt. Wcześniejsze edycje zbiórki miały formę konkursu, uznaliśmy jednak, że wszystkie szkoły są bardzo zaangażowane w każdą zbiórkę, w związku z tym wszystkim szkołom należą się serdeczne podziękowania.

VII Mławska Gala Wolontariatu była również okazją do podziękowania instytucjom i firmom zaangażowanym w rozwój

wolontariatu w Mławie. VII Mławska Gala Wolontariatu  była wydarzeniem, któremu towarzyszyły ogromne emocje, momenty wzruszenia, ale i niesamowita energia, cechująca wolontariuszy, wypływająca z ich aktywności, różnorodności, kreatywności i optymizmu.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie, Pani Dorota Kaczorek- Magdalińska dziękuje wszystkim za przybycie i życzy dalszych sukcesów w działaniach na rzecz wolontariatu w naszym mieście.