start Wolontariat Mławska Gala Wolontariatu VI Mławska Gala Wolontariatu

PostHeaderIcon VI Mławska Gala Wolontariatu

Pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Mława i patronatem medialnym Radia 7, dnia 24 marca 2017 r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie we współpracy ze Stowarzyszeniem Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem” zorganizował VI MŁAWSKĄ GALĘ WOLONTARIATU.

  Galę Wolontariatu uświetniła swoją wizytą  Prezes Banku Żywności w Ciechanowie, Pani Dorota Jezierska.

Podczas tegorocznej Gali mieliśmy okazję zobaczyć i wysłuchać koncertu zespołu The Cassino z Braniewa, który zajął I miejsce na Mławskim Festiwalu Rockowania 2016.

 

Gala była okazją do poznania sylwetek wolontariuszy, którzy w 2016 r. nie szczędzili sił, czasu i energii w niesieniu pomocy innym. Poznaliśmy także pięciu najbardziej zaangażowanych i aktywnych wolontariuszy, którzy otrzymali  tytuł „NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH”:

Mateusz Żurawski – wolontariusz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od 5 lat. Uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie. Brał udział we wszystkich zbiórkach żywności. Zaangażowany w pomoc dzieciom, osobom starszym. Zawsze aktywny we wszystkich akcjach organizowanych na terenie naszego miasta. Brał udział w konkursie Mazowieckie Barwy Wolontariatu mającym na celu popularyzację i zachęcanie do działań na rzecz innych.

Jolanta Rakowska – uczennica III kl. Społecznego Gimnazjum „Wyspianum”,  zaangażowana w działalność wolontarystyczną od 3 lat. Aktywnie uczestniczy we wszystkich zbiórkach żywności, organizuje zajęcia i konkursy dla dzieci podczas ferii zimowych. Brała udział w zbiórce pluszaków oraz w piknikach integracyjnych. Nie szczędzi sił, czasu i energii angażując się w projekt „ Pogotowie lekcyjne”. Sumiennie i solidnie wykonuje powierzone jej zadania.  

Kamila Pazderska – wolontariuszka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od 3 lat. Uczennica III kl. Społecznego Gimnazjum „Wyspianum”. Angażuje się we wszystkie zbiórki żywności, organizuje zabawy i konkursy dla dzieci w czasie ferii zimowych. Brała udział w piknikach integracyjnych i profilaktycznych.  Z dużym zaangażowaniem pomaga dzieciom mającym problemy w nauce w ramach projektu „Pogotowie lekcyjne”. Zawsze chętna do pomocy innym.

Olga Kulasińska – Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie. Ogromnie zaangażowana we wszelkie działania skierowane do  najmłodszych. Zawsze można na nią liczyć. Z wielkim sercem angażuje się w działania na rzecz pomocy dla zwierząt. Co roku przystępuję do zbiórek żywności przed świętami Bożego Narodzenia
i Wielkanocy. Sumienna i gotowa do działania.

Klaudia Wesołek – wolontariuszka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie. Uczennica Zespołu Szkół Nr 4. Brała czynny udział w organizowaniu zabaw dla dzieci w ramach zajęć Akademii Kompetencji Wychowawczych, z dużym zaangażowaniem pomaga młodszym kolegom w nauce. Bierze udział we wszystkich zbiórkach żywności. Skromna, odpowiedzialna, gotowa do wszelkich działań.

Bartosz Kruszewski - wolontariusz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie, uczeń Zespołu Szkół Nr 4. Jest osobą otwartą, koleżeńską, bardzo zaangażowaną w działalność wolontarystyczną.  Uczestniczy we wszystkich Zbiórkach Żywności. Chętnie pomaga przy organizacji pikników integracyjnych i profilaktycznych.  Nie zbrakło go podczas organizacji zabaw i konkursów dla dzieci podczas ferii zimowych.

Oliwia Budzińska - Uczennica I kl. Gimnazjum Nr 1 w Mławie. Od wielu lat zaangażowana w działania wolontarystyczne. Brała udział w każdej zbiórce żywności. Zawsze chętnie pomaga przy organizacji pikników integracyjnych i profilaktycznych oraz Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Chętnie wykonuje prace plastyczne dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Paulina Balcerzak - uczennica Zespołu Szkół Nr 2 w Mławie, jest wolontariuszką od  5    lat. Uczestniczyła w projekcie kierowanym do dzieci "Chce być samodzielny", na temat zdrowego odżywiania się,  chętnie pomaga dzieciom w nauce w „Pogotowiu lekcyjnym”.  Podczas pikników pięknie maluje dzieciom twarze. Zawsze uśmiechnięta i chętna do podejmowania działań na rzecz innych.

 

Po raz czwarty na tegorocznej Gali została uhonorowana „SZKOŁA PRZYJAZNA DLA ZWIERZAKA”.  Statuetkę otrzymał Gimnazjum Katolickie, które zebrało 280 kg karmy, co w przeliczeniu daje 5,28 kg na jednego ucznia.

VI Mławska Gala Wolontariatu była również okazją do podziękowania instytucjom i firmom zaangażowanym w rozwój wolontariatu w Mławie. Wszystkim zaangażowanym w działalność wolontarystyczną zostały wręczone statuetki podziękowania.

 VI Mławska Gala Wolontariatu  była wydarzeniem, któremu towarzyszyły ogromne emocje, momenty wzruszenia, ale i niesamowita energia, cechująca wolontariuszy, wypływająca z ich aktywności, różnorodności, kreatywności i optymizmu.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie, Pani Dorota Kaczorek- Magdalińska dziękuje wszystkim za przybycie i życzy dalszych sukcesów w działaniach na rzecz wolontariatu w naszym mieście.