start Wolontariat Wolontariat - szansą dla integracji

PostHeaderIcon Wolontariat - szansą dla integracji

Dnia 25 kwietnia 2014r w Warszawie odbyła się konferencja „Wolontariat - szansą dla integracji”. W/w konferencja została zorganizowana przez Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kowali.

 

Do uczestnictwa w konferencji w roli prelegentów zostali zaproszeni m.in. przedstawiciele Centrum Wolontariatu w Warszawie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kowali oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie.

Podczas spotkania pokazane zostały między innymi działania wolontarystyczne Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie oraz współpraca ze środowiskiem lokalnym na rzecz wolontariatu. O swoich doświadczeniach w pracy wolontarystycznej opowiedziała również jedna z wolontariuszek Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie. W ramach konferencji możliwe było także zapoznanie się z przebiegiem projektu „Wolontariat – szansą dla integracji”, w ramach którego pracownicy 15 Ośrodków Pomocy Społecznej z Mazowsza, będą uczestniczyli między innymi w bezpłatnych szkoleniach przygotowujących do uruchomienia działań w zakresie organizowania i zarządzania wolontariatem w OPS.