start Wolontariat VIII MŁAWSKA GALA WOLONTARIATU

PostHeaderIcon VIII MŁAWSKA GALA WOLONTARIATU

Pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Mława dnia 11 kwietnia 2019r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie we współpracy ze Stowarzyszeniem Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem” zorganizował VIII MŁAWSKĄ GALĘ WOLONTARIATU.

Patronatem medialnym VIII Mławską Galę Wolontariatu objęło radio 7.

 

Podczas tegorocznej Gali mieliśmy okazję zobaczyć pokaz taekwondo Akademii Sztuk Walki Senshi z Mławy.

 

W szeregach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie czynnie działa 335 wolontariuszy w tym 27 seniorów, 10 z niepełnosprawnością, 7 aktywnych zawodowo, 291 wolontariuszy z mławskich szkół.

 

Gala była okazją do poznania sylwetek wolontariuszy, którzy w 2018r. nie szczędzili sił, czasu i energii w niesieniu pomocy innym. Poznaliśmy pięciu najbardziej zaangażowanych i aktywnych wolontariuszy, którzy otrzymali tytuł „NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH”:

 

Kamil Klicki - od ponad 3 lat wolontariusz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie. Uczeń Zespołu Szkół Nr 4 w Mławie. Zawsze chętnie pomaga przy organizacji pikników integracyjnych oraz organizowaniu zabaw dla dzieci podczas ferii zimowych. Brał czynny udział w akcji ,,Szkoła przyjazna dla zwierzaka”. Aktywnie uczestniczył w projekcie ,,Wakacje z Maxem”. Kamil brał również udział w przedstawieniu Bożonarodzeniowym na rzecz pacjentów mławskiego szpitala. Z dużym zaangażowaniem włącza się we wszystkie zbiórki żywności. Odpowiedzialny, zawsze sumiennie wykonuje powierzone mu zadania. Zawsze uśmiechnięty i chętny do podejmowania działań na rzecz innych.

 

Aleksandra Dębska – od 3 lat zaangażowana w działalność wolontarystyczną. Uczennica III klasy  w Zespole Szkół Nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mławie. Od 2017 r. aktywny członek Szkolnego Koła Wolontariatu. Jako członek Zarządu Samorządu Uczniowskiego inicjuje i organizuje szkolne akcje charytatywne: kiermasze, kwesty, zbiórkę żywności np. w akcji: Pomoc Polakom na Kresach. Aleksandra jest osobą otwartą, pracowitą, ciepłą i wrażliwą na potrzeby innych. Uczestniczyła w Marszu Białych Serc. Propagowała w szkole akcję ,,Przyjazna szkoła dla zwierzaka”. Służyła pomocą najmłodszym w Pogotowiu lekcyjnym, odwiedzała chorych i potrzebujących. Dwa razy w roku aktywnie włączała się do świątecznych zbiórek żywności, we współpracy z Bankiem Żywności w Ciechanowie. Należy do PCK, od osiągnięcia pełnoletności jest Honorowym Dawcą Krwi.

 

Miłosz Tylicki – zaangażowany w działalność wolontarystyczną od 3 lat. Uczeń III klasy

w Zespole Szkół Nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mławie. Od 2017 r. aktywny członek Szkolnego Koła Wolontariatu. Jako członek Zarządu Samorządu Uczniowskiego organizuje szkolne akcje charytatywne: kiermasze, kwesty, zbiórkę żywności np. w akcji: Pomoc Polakom na Kresach, własną postawą propaguje ideę wolontariatu. Brał udział w akcji: ,,Przyjazna szkoła dla zwierzaka”, aktywizując do zbiórki kolegów, klasa Miłosza od 3 lat bije rekordy zebranej karmy. Brał udział w akcji Wakacje z Maksem. Dwa razy w roku aktywnie włączał się do świątecznych zbiórek żywności, we współpracy z Bankiem Żywności w Ciechanowie. Miłosz, udziela pomocy bezdomnym. Woli działać niż o tym mówić.

 

Izabela Marciniak – uczennica III klasy o profilu humanistycznym w I Liceum Ogólnokształcącym w Mławie. Od początku bardzo zaangażowana w sprawy Wolontariatu, z wielką chęcią i radością uczestniczyła w organizowanych zbiórkach żywności, karmy dla zwierząt. Jest bardzo kreatywna, z wielka fantazją malowała dzieciom twarze podczas akcji takich jak: koncert charytatywny, ognisko integracyjne „Połączyć dwa Światy”, Dzień Dziecka. Iza jest osobą bardzo kontaktową, otwartą , nie ma problemu z nawiązaniem relacji z dzieciakami, pełna pomysłów i zawsze gotowa do pracy.

 

Magda Kowalewska - uczennica III klasy o profilu humanistycznym w I Liceum Ogólnokształcącym w Mławie. Od początku nauki w szkole dała się poznać jako osoba rzetelna i bardzo odpowiedzialna. Z wielkim zaangażowaniem udziela się w Wolontariacie. Magda ma duże zdolności organizatorskie, potrafi zachęcić rówieśników do działania, zawsze pierwsza uczestniczy w rożnego rodzaju akcjach profilaktycznych , zbiórkach żywności czy karmy dla zwierząt. W wakacje swój wolny czas poświęca innym, dzieciom, chorym, niepełnosprawnym. Brała udział w projekcie ,,Wakacje z Maxem". W 2018 roku była wolontariuszką w Szlachetnej Paczce. Angażowała się w pomoc na rzecz osób bezdomnych. Nagrodzona po raz drugi na Mławskiej Gali Wolontariatu ze względu na ogromne zaangażowanie w pracę wolontarystyczną na terenie naszego miasta.

 

Wyróżnienia otrzymali:

 

Monika Bergolc - aktywna zawodowo, chętnie pomagająca innym, z wykształcenia i powołania pielęgniarka. Od wielu lat angażująca się w działania wolontarystyczne w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie. Aktywnie uczestniczy we wszystkich zbiórkach żywności organizowanych w mławskich sklepach. Od dwóch lat angażującą się w wakacyjny projekt skierowany do dzieci „Wakacje z Maxem”.

 

Karolina Miśta – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie. Przygodę z wolontariatem rozpoczęła 3 lata temu. Brała udział w akcjach takich jak: adopcja na odległość, zbiórka karmy dla zwierząt, podaruj pluszowego misia oraz każdej zbiórce żywności organizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie i Caritas. W swoją pracę wolontarystyczną wkłada całe swoje serce.

 

Sebastian Jurkiewicz - zaangażowany w działalność wolontarystyczną od ponad 2 lat. Uczeń II klasy Technikum Nr 4 w Zespole Szkół nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939r. w Mławie. Co roku przystępuje do zbiórek żywności przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Brał czynny udział w przygotowaniu „Jasełek” na rzecz pacjentów mławskiego szpitala. Nie szczędzi sił, czasu ani energii angażując się w akcję ,,Przyjazna szkoła dla zwierzaka”. Pomaga przy organizacji pikników integracyjnych, ferii zimowych dla dzieci. Odpowiedzialny, sumiennie wykonuje powierzone mu zadania. Zawsze uśmiechnięty i chętny do podejmowania działań na rzecz innych.

 

Na tegorocznej Gali zostały uhonorowane „SZKOŁY PRZYJAZNE DLA ZWIERZAKA”.

W tegorocznej zbiórce wzięło udział piętnaście mławskich szkół:

  1. Zespół Placówek Oświatowych Nr 1 w Mławie
  2. Zespół Placówek Oświatowych Nr 2 w Mławie
  3. Szkoła Podstawowa Nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Mławie
  4. Zespół Placówek Oświatowych Nr 3
  5. Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Mławie
  6. Szkoła Podstawowa Nr 3 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie
  7. Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie
  8. Społeczna Szkoła Podstawowa „WYSPIANUM” w Mławie
  9. Zespół Szkół Nr 1 w Mławie

10.  Zespół Szkół Nr 2 w Mławie

11.  Zespół Szkół Nr 3 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Mławie

12.  Zespół Szkół Nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939 w Mławie

13.  I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie

14.  Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Mławie

15.  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Mławie

 

Łącznie zebrano ponad 3 tony karmy dla zwierząt. Wszystkim szkoły otrzymały podziękowania.

 

VIII Mławska Gala Wolontariatu była również okazją do podziękowania instytucjom i firmom zaangażowanym w rozwój wolontariatu w Mławie. VII Mławska Gala Wolontariatu była wydarzeniem, któremu towarzyszyły ogromne emocje, momenty wzruszenia, ale i niesamowita energia, cechująca wolontariuszy, wypływająca z ich aktywności, różnorodności, kreatywności i optymizmu.

 

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie, Pani Dorota Kaczorek- Magdalińska dziękuje wszystkim za przybycie i życzy dalszych sukcesów w działaniach na rzecz wolontariatu w naszym mieście.