start Wolontariat Wycieczka do Torunia

PostHeaderIcon Wycieczka do Torunia

Dnia 25 października 2018 roku odbyła się wycieczka do Torunia dla wolontariuszy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie.

Zwiedzanie Torunia rozpoczęliśmy od wizyty w Żywym Muzeum Piernika, gdzie uczestnicy wycieczki poznali wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika a następnie własnoręcznie przygotowali ciasto, z którego później wypiekli toruńskie specjały. Następnie udaliśmy się do Domu Legend, gdzie w trakcie interaktywnego spektaklu, w którym wszyscy aktywnie uczestniczyli poznaliśmy historię miasta. W dalszej części wycieczki spotkaliśmy się z Panią Przewodnik, która pokazała nam najciekawsze zakątki Torunia między innymi dom, w którym urodził się Mikołaj Kopernik.

W czasie wolnym wolontariusze sami mogli udać się w miejsca, które najbardziej ich zainteresowały, jak również zakupić pamiątki z wyjazdu. W planie wycieczki było zwiedzanie Niewidzialnego Domu. Odbywało się w ciemności w asyście niewidomych przewodników. Przed wejściem do pomieszczeń domu uczestnicy wycieczki wysłuchali bardzo interesującego wykładu prowadzonego przez osobę niewidomą, która ukazała realia życia codziennego ze swojej perspektywy.

Wszystkim wolontariuszom towarzyszył dobry nastrój i z zaciekawieniem zwiedzali miejsca przewidziane w planie. Wycieczka była podziękowaniem za ich pracę wolontarystyczną oraz motywacją do podejmowania działań w naszym prężnie działającym wolontariacie.