start Wolontariat Wycieczka Wolontariuszy do Lidzbarka Warmińskiego i Olsztyna

PostHeaderIcon Wycieczka Wolontariuszy do Lidzbarka Warmińskiego i Olsztyna

Dnia 29 września 2017 roku 50 Wolontariuszy ze Stowarzyszenia Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem” działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie odwiedziło Lidzbark Warmiński oraz Olsztyn.

Uczestnicy wycieczki zwiedzili Zamek w Lidzbarku Warmińskim, który jest historyczną rezydencją biskupów warmińskich, obecnie Muzeum Warmińskie. Należy do najlepiej zachowanych zabytków architektury gotyckiej w Polsce. Ze względu na dużą wartość artystyczną i historyczną został uznany za pomnik kultury o skali światowej. W latach 1350-1795 stanowił siedzibę biskupów warmińskich – wybitnych osobowości świata kultury i polityki, którzy uczynili z niego wspaniałą, tętniącą życiem rezydencję.

Wolontariusze zwiedzili również Olsztyńskie Stare Miasto. Nie jest ono duże, dlatego uczestnicy wycieczki swobodnie obeszli je spacerowym krokiem w niespełna godzinę. Spacer  zaczęli od "Wysokiej Bramy", idąc od niej w linii prostej doszli na drugi koniec starówki. 
W środkowej części miasta podziwiali  rynek staromiejski z pięknym starym ratuszem, niedaleko którego znajduje się pomnik Mikołaja Kopernika, a kawałek dalej amfiteatr i Zamek Kapituły Warmińskiej.  
Wszystkim wolontariuszom towarzyszył dobry nastrój zaciekawieniem zwiedzali miejsca przewidziane w planie. Wycieczka była podziękowaniem za ich pracę wolontarystyczną oraz motywacją do podejmowania działań w naszym prężnie działającym wolontariacie.