start Wolontariat

PostHeaderIcon Wolontariat

PostHeaderIcon Wyjazd do schroniska w Napierkach

W dniu 28.02.2020 roku 50 uczniów mławskich szkół wraz z opiekunami wzięło udział w wycieczce do Schroniska dla zwierząt „Nadzieja” w Napierkach w ramach zorganizowanej już po raz dziewiąty zbiórki karmy dla zwierząt pod hasłem "PRZYJAZNA SZKOŁA DLA ZWIERZAKA". Wyjazd ten był okazją, aby wolontariusze z bliska przyjrzeli się przebywającym tam czworonogom oraz spędzić z nimi czas.

Zbiórka karmy dla zwierząt jest działaniem wolontarystycznym, które uwrażliwia dzieci i młodzież na potrzeby zwierząt, uczy mądrej pomocy oraz jest ogromnym wsparciem dla pobliskich schronisk.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Ferie zimowe 2020

W dniach 17.02-21.02.2020r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie włączył się w zorganizowanie ferii zimowych dla dzieci z Filią Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie.
Dla dzieci z przedszkola Zespołu Placówek Oświatowych Nr 2 w Mławie zorganizowane zostały różne atrakcje m.in.  kalambury, zagadki, taniec z gazetami, rzut lotkami, bieg kelnera, gra w kręgle. Nie zabrakło również czasu na twórczość plastyczną. Wolontariusze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie zajmowali dzieci różnymi świetnymi zabawami m.in. zumbą dla dzieci, tańcem "Chocolate". Udział w zabawach gwarantował otrzymanie upominków. Zwycięzcy otrzymali nagrody sponsorowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. Bolesława Prusa w Mławie.
Udział w tegorocznych feriach wzięło 12 wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 4.


 

Więcej…

 

PostHeaderIcon IX Zbiórka karmy dla zwierzaków

Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem” we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie w dniach od 25 listopada 2019r do 24 stycznia 2020r zorganizowało po raz dziewiąty zbiórkę karmy dla zwierząt ze Schroniska w Pawłowie i Schroniska „Nadzieja” w Napierkach pod hasłem „PRZYJAZNA SZKOŁA DLA ZWIERZAKA”. Do akcji włączyło się 14 mławskich szkół:

 1. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
 2. I Liceum Ogólnokształcące
 3. Zespół Szkół Nr 4
 4. Zespół Szkół Nr 3
 5. Zespół Szkół Nr 2
 6. Zespół Szkół Nr 1
 7. Zespół Placówek Oświatowych Nr 3
 8. Zespół Placówek Oświatowych Nr 2
 9. Zespół Placówek Oświatowych Nr 1
 10. Szkoła Podstawowa Nr 2
 11. Szkoła Podstawowa Nr 3
 12. Szkoła Podstawowa Nr 6
 13. Społeczna Szkoła Podstawowa „WYSPIANUM”
 14. Katolicka Szkoła Podstawowa


Mławskim dzieciom i młodzieży udało się zebrać aż 3517,45kg karmy, która zostanie przekazana do schroniska w Napierkach i Pawłowie.

Zbiórka karmy dla zwierząt jest działaniem wolontarystycznym, które uwrażliwia dzieci i młodzież na potrzeby zwierząt, uczy mądrej pomocy oraz jest ogromnym wsparciem dla pobliskich schronisk.


Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w zbiórkę karmy, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obcy. Dzięki wam zwierzaki nie będą cierpiały z zimna i głodu.


Wszystkie szkoły biorące udział w akcji otrzymają podziękowania na IX Gali Wolontariatu.

Więcej…

 

PostHeaderIcon 28 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

 

Dnia 12 stycznia 2020 roku odbył się po raz 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w I Liceum Ogólnokształcącym w Mławie.

Jak co roku pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie wraz z członkami Grupy „Zakręceni Pozytywnie” zaangażowali się w pomoc, tym razem dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Na stanowisku MOPS można było kupić pamiątkowe magnesy, kartki okolicznościowe, pierniczki, domki z piernika, rękodzieło oraz wiele innych. Wszystkie przekazane przedmioty zostały wykonane przez pracowników MOPS.

Udało nam się zebrać 2 627,35 zł. Łączna kwota zebrana w mławskim sztabie WOŚP wyniosła rekordową kwotę 133 166,51 zł.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Ogólnopolska zbiórka żywności

W dniach 29 -30  listopada 2019 r. w mławskich sklepach odbyła się ogólnopolska zbiórka żywności pod patronatem Banków Żywności pod hasłem „ Stoliczku nakryj się!, głód to nie bajka”. Zbiórkę żywności organizowało Stowarzyszenie "Bądźmy Razem" działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie we współpracy z Bankiem Żywności w Ciechanowie. Żywność zbierano w następujących sklepach:

- Biedronka - ul. Grzebskiego,

- Biedronka - Osiedle Książąt Mazowieckich,

- Biedronka – Osiedle Młodych,

- Kaufland,

- Carrefour,

- Tesco.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Zbiórka żywności

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6