start Programy i Projekty Złota Jesień

PostHeaderIcon Złota Jesień

PostHeaderIcon Wycieczka do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

Dnia 20 sierpnia 2019r. seniorzy z Klubu Seniora „Złota Jesień” działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie wzięli udział w wycieczce do Sierpca. Głównym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Wsi Mazowieckiej pod opieką Pana przewodnika. Uczestnicy wycieczki z dużym zaciekawieniem zwiedzali kolejne izby mieszkalne poznając ich historię i przeznaczenia oraz kto w dawnych czasach mógł zamieszkiwać dane domostwo. Podczas wycieczki uczestnicy mieli okazję zobaczyć jak mieszkał m.in. młynarz, kowal, szewc, a także chłop wraz z rodziną. Ponadto seniorzy zwiedzili powozownię, warsztaty rzemieślnicze, kościół i dwa dwory ziemiańskie. Po zakończeniu zwiedzania wszyscy uczestnicy udali się na obiad do karczmy POHULANKA znajdującej się na terenie skansenu.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon Spotkanie Wigilijne

Dnia 12 grudnia 2018 r. w świetlicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie odbyło się uroczyste spotkanie Wigilijne uczestników Klubu Seniora ”Złota Jesień” oraz zaproszonych gości.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Jasełka

Dnia 7 grudnia 2018 roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie zorganizował przedstawienie jasełkowe przy współpracy z Samodzielnym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Mławie i Miejską Biblioteką Publiczną w Mławie. Jasełka przedstawili wolontariusze seniorzy z grupy „Złota Jesień” działającej przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie, pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie oraz wolontariusze z Zespołu Szkół Nr 4 w Mławie. Przedstawienie odbyło się w ramach realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie programu „SENIORZY WOLONTARIUSZE W DZIAŁANIU”.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Wycieczka do Opinogóry

Dnia 23 sierpnia 2018 roku Seniorzy z Klubu Seniora „Złota Jesień” działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie wraz z Grupą „Zakręceni Pozytywnie” wzięli udział w wycieczce do Opinogóry. W programie wycieczki zaplanowane było zwiedzanie Muzeum Romantyzmu oraz podziemi grobowych pod opieką Pani przewodnik. Uczestnicy wycieczki z dużym zaciekawieniem słuchali przekazywane informacje przewodnika, a także z chęcią zwiedzali i podziwiali wystawy muzealne. Po zakończeniu zwiedzania wszyscy udali się na obiad przygotowany w muzealnej gospodzie „Gościniec Ogrodnika”.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Dni Humoru i Satyry

W dniu 27 czerwca 2017r. Seniorzy z Klubu Seniora „Złota Jesień” wzięli udział w corocznej imprezie Dni Humoru i Satyry organizowanej przez Dom Pomocy Społecznej w Zakrzewie. Tegoroczny tytuł imprezy brzmiał ”Płynie Wisła”. Spotkanie w Zakrzewie miało charakter integracyjno-artystyczny zrzeszający osoby starsze i niepełnosprawne, którego celem było inspirowanie różnych form działalności scenicznej i popularyzację dorobku artystycznego.
Nasi Seniorzy wykazali się umiejętnościami wokalnymi prezentując na scenie wcześniej przygotowany program wokalno-artystyczny. Z dużą przyjemnością i zaangażowaniem brali udział w grach i zabawach zręcznościowych, w warsztatach plastycznych i plecionkarskich, korzystali z towarzyszących imprezie atrakcji takich jak przejażdżki bryczką, konkursy i zabawa taneczna.

Seniorzy Klubu „Złota Jesień” z dyplomem i upominkami, pełni radości i zadowolenia wrócili do Mławy.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Wycieczka do Gietrzwałdu

Grupa seniorów "Złota Jesień" działająca przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie 7 września odbyła pielgrzymkę do Gietrzwałdu.

Bazylika Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie położona jest na wzniesieniu w centrum wioski, ogrodzona kamiennym murem. W części północno - wschodniej znajduje się aleja prowadząca do źródełka, w zachodniej Dom Pielgrzyma oraz plebania wraz z Kaplicą Św. Józefa. Gietrzwałd jest jednym z najsłynniejszych miejsc pielgrzymkowych w Polsce. Rocznie Sanktuarium odwiedza ponad milion turystów.

Seniorzy uczestniczyli w mszy świętej, przystąpili do spowiedzi i komunii świętej. Po modlitwach, drodze krzyżowej i smacznym obiedzie nastąpił powrót do Mławy.

 

PostHeaderIcon Międzynarodowy Dzień Seniora - 2014

W dniu 04.10.2014r. w Mławskiej Hali Sportowej w Mławie z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora odbył się bal, w którym uczestniczyli Seniorzy Klubu "Złota Jesień" działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie.

W/w uroczystość została zorganizowana przez Burmistrza Miasta Mława przy współudziale trzech klubów działających na terenie Mławy:- Związek Emerytów i Rencistów, klub Seniora "Milonga" i klub Seniora "Złota Jesień".

Przybyłych na uroczystość powitał Burmistrz Sławomir Kowalewski, składając najserdeczniejsze życzenia. Zadowolenie Seniorów sprawiło, że Burmistrz wyraził nadzieję, że uroczystość wpisze się w kalendarz imprez organizowanych co roku.

Wieczór uprzyjemniła loteria, rozlosowano nagrody ufundowane przez Miejski Dom Kultury i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie.

Zaproszeni goście Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie Dorota Kaczorek oraz Dyrektor Miejskiego Domu Kultury  Katarzyna Kaszuba złożyli życzenia i podziękowania Seniorom, za aktywność i zaangażowanie i życzyli dużo zdrowia.

 

PostHeaderIcon Seniorzy "Złotej Jesieni" w Zakrzewie

W dniu 01.07.2014 Seniorzy z Klubu Seniora "Złota Jesień" wzięli udział w corocznej imprezie " Dni Humoru i Satyry" w Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie. To już tradycja do Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie zjeżdzają się uczestnicy z całego województwa. Uczestnicy imprezy to osoby niepełnosprawne, seniorzy i ich opiekunowie.

Mławscy Seniorzy przygotowali program a właściwie występ poetycko-wokalny, który odzwierciedlił możliwości i ochotę do zabawy ludzi starszych, niepełnosprawnych a także Seniorów.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Międzynarodowy Dzień Seniora

W dniu 05.10.2013r w Miejskiej Hali Sportowej w Mławie z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora odbył się Bal, w którym uczestniczyli Seniorzy Klubu"Złota Jesień" - działającego przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie. W/w uroczystość została zorganizowana przez Burmistrza Miasta Mława przy współudziale trzech klubów działających na terenie miasta /Związek Emerytów i Rencistów, Klub Seniora "Milonga" oraz Klub Seniora "Złota Jesień". Wieczór uprzyjemnił występ formacji tanecznej Mławskiego Centrum Tańca. W trakcie balu zostały rozlosowane nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Mława, Miejski Dom Kultury i Burmistrza Miasta Mława. Burmistrz Miasta Mława Pan Sławomir Kowalewski oraz zaproszeni goście Pani Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Dorota Kaczorek i Pani Katarzyna Kaszuba Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Mławie złożyli życzenia i podziękowania z okazji tak uroczystego święta. Profesjonalna obsługa uroczystości wzbudziła wielki podziw i zachwyt wśród zebranych. Seniorzy bawili się do póżnych godzin nocnych i w szampańskich humorach opuszczali salę.

 

PostHeaderIcon Seniorzy w Zakrzewie

Grupa Seniorów Klubu "Złotej Jesieni" działającym przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie uczestniczyła w jubileuszowym XX spotkaniu pod nazwą "Dni Humoru i Satyry"które odbyło się 04 lipca 2013 na terenie Domu Pomocy w Zakrzewie. Impreza miała charakter filmowy. Od godzin rannych odbywała się prelekcja zarchiwizowanych występów z minionych 20 lat. Seniorzy z sympatią i wzruszeniem wracali do minionych spotkań z przed lat. To miłe zobaczyć swój występ z przed kilku lat, aż łezka w oku się zakręciła.W tym roku Seniorzy przygotowali występ pt. " Cóż wiemy o miłości" który bardzo podobał się publiczności. Zadowoleni z Dyplomem i nagrodami wrócili do Mławy.

Więcej…

 

PostHeaderIcon ANDRZEJKOWY WIECZÓR W KLUBIE SENIORA "ZŁOTA JESIEŃ"

W środę 28.11.2012 członkowie Klubu Seniora "Złota Jesień"  uroczyście obchodzili "ANDRZEJKI". Spotkali się wszyscy, aby wspólnie bawić się i świętować. Przygotowali smaczne przekąski, częstując się nawzajem. Na śpiewie i tańcu szybko minął czas.  Członkowie Klubu to osoby o niespożytej energii i ogromnej sile ducha, której często brak u młodych ludzi. Bardzo mocno angażują się zarówno we własną działalność jak i w życie kulturalne miasta. Seniorzy zaproszeni zostali na wspólną Uroczystą Kolację Wigilijną, która odbędzie się 12.12.2012 w świetlicy MOPS.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2