start Programy i Projekty Wakacje z Maxem Pierwszy przystanek „Wakacji z Maxem”

PostHeaderIcon Pierwszy przystanek „Wakacji z Maxem”

4 lipca br. na boisku Szkoły Podstawowej nr 7 w Mławie przy ul. Ordona 14 odbyło się pierwsze z czterech spotkań pod nazwą „ Wakacje z Maxem”. Organizatorem spotkania był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie, który postanowił już po raz trzeci umilić wolny, wakacyjny czas wszystkim małym mieszkańcom.

Celem programu jest wypełnienie czasu wolnego dzieciom w różnym wieku, pokazanie atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, kształtowanie poczucia przynależności do swojej społeczności lokalnej.

Partnerami projektu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie są mławskie instytucje: Miejska Biblioteka Publiczna, Mławska Hala Sportowa, Komenda Powiatowa Policji, Państwowa Straż Pożarna w Mławie oraz firma „ Impreza jak marzenie”.


Formuła wakacyjnego spotkania cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród małych i dużych mieszkańców Mławy.

gry XXL – chińczyk, kółko i krzyżyk, memory oraz domino i karty.

gry - „s” - różnego rodzaju gry planszowe

gry niegdysiejsze – skakanka, guma, klasy i kapsle.

gry zręcznościowe – rzut dyskiem, strzał do celu, lotki, kręgle i tor przeszkód

Miejska Biblioteka Publiczna na swoim stanowisku propagowała kulturę i rozrywkę. Uczestnicy  rozwiązywali zagadki bajkowe, grali w gry planszowe a także brali udział w zabawach ruchowych. Komenda Powiatowa Policji w Mławie na swoim stanowisku prowadziła Quiz „ Narkotyki, dopalacze zabijają” i konkurs „ Odblask za rysunek” a także zabawę poznaj znaki drogowe i strzał do celu. Ponadto udostępniła radiowóz a także sprzęt policyjny: kask, tarczę i kamizelkę ochronną.

Zabawie z Maxem towarzyszyła również Państwowa Straż Pożarna w Mławie, która przygotowała dla dzieci mistrzowski i oryginalny tor przeszkód. Świetną zabawę zapewniła również` firma „Impreza jak marzenie” zapraszając wszystkich do wspólnej zabawy w twistera a także wyścig ślimaków.


Każdy uczestnik biorący udział w powyższych zabawach zbierał pieczątki na karnetach rozdawanych podczas imprezy przez organizatorów. Karnety, na których zebrane będą wszystkie pieczątki wezmą udział w losowaniu nagród wakacyjnej loterii na ostatnim spotkaniu 25.07.2019r. na terenie Mławskiej Hali Sportowej.

Kolejne spotkania z Maxem odbędą się w następujących terminach i miejscach:

11 lipca na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Granicznej 39

18 lipca na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Sportowej 1

25 lipca na terenie Mławskiej Hali Sportowej przy ul. Piłsudskiego 33 a

Pokazujemy, że wakacje wcale nie muszą być nudne!

Zapraszamy!