start Programy i Projekty Wakacje z Maxem Pierwszy przystanek „Wakacji z Maxem” już za nami.

PostHeaderIcon Pierwszy przystanek „Wakacji z Maxem” już za nami.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie odpowiadając na potrzeby dzieci i młodzieży z terenu miasta Mława, którzy spędzają swój wolny wakacyjny czas w mieście po raz drugi organizuje w miesiącu lipcu cztery spotkania pod nazwą „ Wakacje z Maxem”. Spotkania będą odbywały się na terenie placówek oświatowych w różnych częściach miasta. Celem programu jest wypełnienie czasu wolnego dzieciom w różnym wieku, pokazanie atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, kształtowanie poczucia przynależności do swojej społeczności lokalnej. W efekcie chcemy zapewnić przyjemne spędzanie czasu wolnego, rozrywkę i wypoczynek jak największej liczbie dzieci i młodzieży.

Na boisku Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Mławie przy ul. Ordona 14 w dniu 05.07.2018r. w klimacie słonecznej wakacyjnej pogody odbyło się pierwsze spotkanie „ Wakacji z Maxem”. Partnerami projektu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie są mławskie instytucje: Mławska Hala Sportowa, Miejska Biblioteka Publiczna, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mławie oraz firma „Impreza jak marzenie”.


Formuła wakacyjnego spotkania cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród małych i dużych mieszkańców Mławy. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie zaproponował pięć stanowisk o charakterze rozrywkowym, propagującym aktywne spędzanie wolnego czasu integrujące dzieci i młodzież, a także całe rodziny.

gry XXL – chińczyk kółko i krzyżyk oraz memory

gry - „s” - różnego rodzaju gry planszowe

gry niegdysiejsze – skakanka, guma, klasy

gry zręcznościowe – badminton, tor przeszkód

Dodatkową atrakcją dla dzieci, która cieszyła się dużym zainteresowaniem była zorganizowana
w tym roku po raz pierwszy konkurencja „Strzał na bramkę”. W tej konkurencji na koniec spotkania wyłoniliśmy dwóch najlepszych strzelców, chłopca i dziewczynkę, którzy w nagrodę otrzymali piłkę nożną oraz dyplom dla najlepszego strzelca podczas „Wakacji z Maxem”.

Miejska Biblioteka Publiczna na swoim stanowisku propagowała kulturę i rozrywkę. Uczestnicy wykazywali się wiedzą na temat znajomości bajek oraz rozwiązywali zagadki. Komenda Powiatowa Policji w Mławie udostępniła radiowóz, dzieci mogły poczuć się jak prawdziwy policjant przymierzając kamizelkę kuloodporną, kask i tarczę. Uczestniczy przy tym stanowisku rozpoznawali również znaki drogowe. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Mławie przygotowała dla dzieci mistrzowski i oryginalny tor przeszkód. Świetną zabawę zapewniła firma „Impreza jak marzenie” zapraszając wszystkich do wspólnego tańca. Dzieci przy tym stanowisku mogły również otrzymać zwierzątko z balona i nauczyć się robienia ogromnych baniek mydlanych.

Każdy uczestnik biorący udział w powyższych zabawach zbierał pieczątki na karnetach rozdawanych podczas imprezy przez organizatorów. Karnety, na których zebrane będą wszystkie pieczątki wezmą udział w losowaniu nagród wakacyjnej loterii na ostatnim spotkaniu 26.07.2018r. na terenie Mławskiej Hali Sportowej.

Tego dnia dla dzieci, które lubią jeździć na rolkach będą mogły sprawdzić swoje umiejętności na rolkowym torze przeszkód, który będzie znajdował się w Mławskiej Hali Sportowej.Kolejne spotkania z Maxem odbędą się w następujących terminach i miejscach:

12 lipca na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Sportowa 1

19 lipca na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Granicznej 39

26 lipca na terenie Mławskiej Hali Sportowej przy ul. Piłsudskiego 33 a

Pokazujemy, że wakacje wcale nie muszą być nudne!

Zapraszamy!