start Programy i Projekty Wakacje z Maxem Wakacje z Maxem - Pierwszy przystanek

PostHeaderIcon Wakacje z Maxem - Pierwszy przystanek

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie odpowiadając na potrzeby dzieci i młodzieży z terenu miasta Mława, którzy spędzają swój wolny wakacyjny czas w mieście po raz pierwszy organizuje w miesiącu lipcu cztery spotkania pod nazwą „ Wakacje z Maxem”. Spotkania będą odbywały się na terenie placówek oświatowych w różnych częściach miasta. Celem programu jest wypełnienie czasu wolnego dzieciom w różnym wieku, pokazanie atrakcyjnych form spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, kształtowanie poczucia przynależności do swojej społeczności lokalnej. W efekcie chcemy zapewnić przyjemne spędzanie czasu wolnego, rozrywkę i wypoczynek jak największej liczbie dzieci i młodzieży.

Na boisku Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Mławie przy ul. Ordona 14 w dniu 06.07.2017r. w klimacie słonecznej wakacyjnej pogody odbyło się pierwsze spotkanie „ Wakacji z Maxem”. Partnerami nowego projektu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie są mławskie instytucje: Miejska Biblioteka Publiczna, Mławska Hala Sportowa, Miejski Dom Kultury, Komenda Powiatowa Policji oraz Państwowa Straż Pożarna w Mławie.


Formuła wakacyjnego spotkania cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród małych i dużych mieszkańców Mławy. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie zaproponował cztery stanowiska o charakterze rozrywkowym, propagującym aktywne spędzanie wolnego czasu integrujące dzieci i młodzież, a także całe rodziny.

gry XXL – chińczyk kółko i krzyżyk oraz memory

gry - „s” - różnego rodzaju gry planszowe

gry niegdysiejsze – skakanka, guma, klasy

gry zręcznościowe – łapki z piłką, tenis, tor przeszkód

Miejska Biblioteka Publiczna na swoim stanowisku propagowała kulturę i rozrywkę. Uczestnicy wykazywali się wiedzą na temat polskich przysłów oraz rozwiązywali zagadki. Komenda Powiatowa Policji w Mławie na swoim stanowisku prowadziła Quiz o bezpieczeństwie, zabawę w superdetektywa. Uczestnicy rozpoznawali znaki drogowe oraz poznali podstawy kryminalistyki.

Każdy uczestnik biorący udział w powyższych zabawach zbierał pieczątki na karnetach rozdawanych podczas imprezy przez organizatorów. Karnety, na których zebrane będą wszystkie pieczątki wezmą udział w losowaniu nagród wakacyjnej loterii na ostatnim spotkaniu 27.07.2017r. na terenie Mławskiej Hali Sportowej.

Zabawie z Maxem towarzyszyła również Państwowa Straż Pożarna w Mławie. Strażacy uczyli zasad pierwszej pomocy, udostępnili wóz strażacki, prezentowali sprzęt strażacki. Miejski Dom Kultury w Mławie zapewnił świetną zabawę prowadzoną przez firmę Impreza jak marzenie. Dzieciaki nauczyły się układów tanecznych oraz robienia baniek mydlanych. Słodkim akcentem była wata cukrowa dla uczestników oraz spotkanie ze Shrekiem.

Kolejne spotkania z Maxem odbędą się w następujących terminach i miejscach:

13 lipca na terenie Gimnazjum nr 1 przy ul. Sportowa 1

20 lipca na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Granicznej 39

27 lipca na terenie Mławskiej Hali Sportowej przy ul. Piłsudskiego 33 a

Pokazujemy, że wakacje wcale nie muszą być nudne!

Zapraszamy!