start Programy i Projekty Grupa Wsparcia "Nadzieja" Aktualności Pierwsze spotkanie Grupy Wsparcia w 2011r.

PostHeaderIcon Pierwsze spotkanie Grupy Wsparcia w 2011r.

W dniu 28.01.2011 roku w świetlicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie odbyło się  spotkanie grupy wsparcia ,,Nadzieja". Spotkanie zorganizowali pracownicy socjalni opiekujący się grupą w tym: Ewa Rzepczyńska, Dorota Oflenda, Anna Kwiatkowska i Jolanta Adach. Prowadzącą spotkanie była psycholog Agnieszka Sajdak.

 

W niniejszym spotkaniu brały udział cztery kobiety wraz ze swoimi pociechami. Spotkanie polegało na wspólnej dyskusji uczestników wraz ze specjalistycznymi poradami udzielonymi przez Panią psycholog. Spotkanie odbyło się przy kawie i słodyczach otrzymanych od Stowarzyszenia Społeczności Lokalnej ,,Bądźmy Razem" działającym przy tutejszym Ośrodku.

Tematem przewodnim dyskusji był wpływ alkoholizmu na funkcjonowanie komórki, którą jest rodzina. Kobiety uczestniczące w spotkaniu opowiadały o swoim problemie, przekładając to na własne sytuacje rodzinne. Psycholog omawiała sposoby postępowania z osobą uzależnioną, jednocześnie udzielając konkretnych rad członkom rodziny.

Dzieci uczestniczące w sopotkaniu przygotowały dekoracje walentynkowe pod opieką pracowników socjalnych. Kolejne spotkanie zaplanowano na termin 26.02.2011r.