start Profilaktyka Społeczna Wydarzenia Ruszył I etap kampanii społecznej pod hasłem: "Prowadzę - jestem trzeźwy"

PostHeaderIcon Ruszył I etap kampanii społecznej pod hasłem: "Prowadzę - jestem trzeźwy"

Od 17.01.2011r. już po raz trzeci Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wspólnie z Burmistrzem Miasta Mławy, Komendą Powiatową Policji oraz Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przystąpił do kampanii społecznej "Prowadzę – jestem trzeźwy".

Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem: "Trzeźwość bez granic" i realizowana jest w trzech etapach (I etap – 17.01-30.04; II etap – 1.05-31.08; III etap – 1.09-31.12).    Choć hasła kolejnych edycji zmieniały się, główna myśl pozostała taka sama. Odwołujemy się do wolności człowieka i związanej z nią odpowiedzialności, do rozwagi, potrzeby szacunku i przynależności do grupy. Zachęcamy do budowania trzeźwości w sobie i wokół siebie.

"Prowadzę – jestem trzeźwy" to program edukacyjny, którego celem jest promowanie zdrowego i trzeźwego stylu życia. Wyróżnia go pozytywny wydźwięk przekazywanych komunikatów, odwoływanie się do pozytywnych cech człowieka i akcentowanie zasady, że trzeźwość to sprawa naturalna, powszechna i modna.

W ramach I etapu tegorocznej kampanii wyemitowany został w Telewizji Mława najnowszy spot promujący kampanię, funkcjonariusze KPP w Mławie podczas rutynowych kontroli drogowych oraz wolontariusze rozpropagowali wśród mieszkańców ulotki informacyjne, a przed Urzędem Miasta wystawione zostały banery promujące hasła kampanii.