start Profilaktyka Społeczna Wydarzenia Kampania ,, Przeciw pijanym kierowcom"

PostHeaderIcon Kampania ,, Przeciw pijanym kierowcom"

 

 

 

Pomimo systematycznych  kontroli na drogach i zapowiadanych przez policję akcji, wciąż nie brakuje osób, które po wypiciu alkoholu wsiadają za kierownicę. W walce z nietrzeźwymi kierowcami konieczna jest społeczna reakcja.

W 2017 roku mławscy policjanci zatrzymali  127 nietrzeźwych kierujących, rok wcześniej 150. Wśród tych osób byli również Ci, którzy już wcześniej stracili prawo jazdy za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.  Zdecydowana większość zatrzymanych to mężczyźni.

Mławska policja od kilku lat, wspólnie z Burmistrzem Miasta Mława, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie oraz Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych prowadzi kampanię społeczną „Przeciw pijanym kierowcom”.  Akcja ruszyła w marcu i potrwa do końca roku. Organizatorzy akcji chcą zwrócić uwagę mieszkańców na problem nietrzeźwych kierujących. Wielu tragedii na drodze, spowodowanych przez pijanych za kierownicą udałoby się uniknąć, gdyby zareagowali świadkowie.  Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny numer telefonu 997 i przekazać informację, chociażby anonimowo.

Podczas kampanii policjanci rozdawać będą mieszkańcom materiały informacyjne. Trafią one także do uczniowie szkół  ponadpodstawowych, podczas specjalnych zajęć, poświęconych bezpieczeństwu na drodze.

Organizatorzy kampanii apelują – Nie bądź obojętny. Jeśli widzisz, że ktoś kto wcześniej pił alkohol zamierza kierować samochodem, zataczając się wsiada do auta -  REAGUJ. Jeśli trzeba odbierz mu kluczyk. WEZWIJ POLICJĘ.

Źródło : informacja prasowa KPP