start Profilaktyka Społeczna Punkt Konsultacyjny

PostHeaderIcon Punkt Konsultacyjny

PostHeaderIcon WYKAZ DYŻURÓW NIEODPŁATNEJ POMOCY PRAWNEJ

Więcej…

 

PostHeaderIcon Mławscy psychologowie i prawnik prowadzą konsultacje e-mailowe i telefoniczne

W czasie pandemii koronawirusa specjaliści chcą pomóc tym, którzy nie radzą sobie z tą trudną sytuacją. Specjaliści gotowi są, aby odpowiedzieć na najtrudniejsze pytania, rozwiać wątpliwości, podpowiedzieć rozwiązania.

 

Aktualnie wiele osób może doświadczać ostrej reakcji na stres. Mogą nasilić się dotychczasowe reakcje lękowe czy pojawić nowe, związane z izolacją, czy brakiem akceptacji sytuacji w jakiej się znajdujemy.

 

Do kogo adresowane jest wsparcie? Do osób  samotnych, starszych, źle znoszących izolację, do osób w kryzysie związanym z kwarantanną lub leczeniem, do personelu medycznego i przedstawicieli służb, szczególnie teraz obciążonych.  Rodzice otrzymają wskazówki/porady dotyczące postępowania z dziećmi, które znalazły się w nowej, nieznanej sobie sytuacji (brak zwykłych kontaktów z rówieśnikami, zabaw w przedszkolach, codziennej nauki w szkole, która zastąpiona została w sposób nagły nauką zdalną). Wreszcie pomoc mogą otrzymać uczniowie, dotyczącą  nie tylko  sytuacji i kłopotów szkolnych, ale przede wszystkim związaną z lękami i stresem.

 

Zachęcamy do skorzystania ze wsparcia psychologicznego.

Aktualnie najbardziej preferowanym kontaktem to dyżur telefoniczny psychologa. Dyżur będzie pełniony w każdy czwartek od godz. 14.30 do godz. 18.30 pod numerem 23 654 56 38 w. 411.

Zostały również utworzone adresy e-mail pod które można wysłać pytania, podzielić się swoją  aktualną sytuacją, uzyskać wsparcie. Prosimy pisać na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ,  bądź na Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Porady prawne udzielanie są telefonicznie, a po kontakcie kontynuowane poprzez wiadomości e-mail. Aby uzyskać pomoc prawną prosimy o telefon do prawnika, który w godzinach 8.00 – 16.00 dyżuruje pod numerem 604134984.

 

PostHeaderIcon ,,Twój parasol"- mobilna aplikacja dla osób doświadczających przemocy w rodzinie

Twój Parasol to aplikacja mobilna dzięki której osoby doznające przemocy w rodzinie mogą uzyskać wsparcie i informacje. Można ją pobrać za darmo na telefon poprzez Google Pay i Apple Store. Aplikacja oferuje dostęp do materiałów edukacyjnych oraz bazy organizacji oferujących wsparcie osobom dotkniętym przemocą, jak również daje możliwość szybkiego wybrania telefonu alarmowego. Więcej informacji o programie jest na stronie internetowej: www.twojparasol.com.

 

PostHeaderIcon Szkolenie Zespołu Interdyscyplinarnego

W dniu 10.12.2019r. w świetlicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie odbyło się szkolenie pt.,,Praca z rodziną dotkniętą przemocą w przypadku występujących zaburzeń/chorób psychicznych wśród jej członków. Jak działać by pomagać skutecznie?", w którym uczestniczyło 24 przedstawicieli Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i grup roboczych.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Lokalna kampania społeczna „Bezpiecznie w rodzinie i w szkole”

W dniu 14 listopada 2019r. w Hali Sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie odbyły się spotkania z dziećmi i młodzieżą oraz z rodzicami i przedstawicielami  instytucji w ramach lokalnej kampanii społecznej ,,Bezpiecznie w rodzinie i w szkole" zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie i Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie pod patronatem Burmistrza Miasta Mława i Starosty Mławskiego.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Konferencja ,,Problemy psychiczne naszych czasów"

W dniu 16 października 2019r. w sali Miejskiego Domu Kultury w Mławie odbyła się konferencja pt.,, Problemy psychiczne naszych czasów". Organizatorem  tego wydarzenia był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie , Zespół Ośrodków Wsparcia w Mławie oraz Fundacja eFkropka. Podczas spotkania poruszano następujące zagadnienia:

- psychiatra dzieci i młodzieży- co dalej,
- samobójstwa, problem kliniczny i zapobieganie,
- rola wsparcia z perspektywy osoby chorującej i członka rodziny,
- Centra Zdrowia Psychicznego w programie pilotażowym reformy psychiatrii,
- O chorobie ,życiu z nią i możliwościach,
- możliwości wsparcia osób w kryzysie psychicznym i ich bliskim w powiecie mławskim,
- projekt ,, Razem do samodzielności".

Więcej…

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 13