start Profilaktyka Społeczna Pozalekcyjne Zajęcia Opiekuńczo - Wychowawcze Ferie na pozalekcyjnych zajęciach opiekuńczo – wychowawczych

PostHeaderIcon Ferie na pozalekcyjnych zajęciach opiekuńczo – wychowawczych

W tym roku dzieci z pozalekcyjnych zajęć opiekuńczo – wychowawczych prowadzonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 podczas ferii miały zapewnione wiele ciekawych atrakcji.

W poniedziałek na zajęciach dzieci rywalizowały w teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, podczas którego zawodnicy odpowiadali na pytania z różnych kategorii.
Zabawa była przednia, wśród wszystkich uczestników na zakończenie wyróżniliśmy trzech zwycięzców z największa ilością punktów. Za udział w teleturnieju wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki.

Drugiego dnia udaliśmy się do Straży Pożarnej. Strażacy pokazali nam jak wygląda ich miejsce pracy, nauczyli udzielania pierwszej pomocy i opowiedzieli o wykonywanym zawodzie.
Na zakończenie spotkania byliśmy świadkami włączenia się prawdziwego alarmu wzywającego na pomoc Straż Pożarną. W podziękowaniu za przeprowadzone zajęcia dzieci wręczyły Strażakom własnoręcznie wykonane drobne upominki.

W środę nasza świetlica zamieniła się w kino. Na wielkim ekranie przy pomocy projektora wyświetliliśmy film pt. „Cudowny chłopak”. Wszyscy oglądali go z zaciekawieniem jedząc przy tym pyszny popcorn. Tego dnia dzieci na świetlicy poczuły się jak podczas seansu filmowego w kinie.

Kolejny dzień spędziliśmy na sportowo. Na hali sportowej w szkole zorganizowaliśmy wiele ciekawych zabaw ruchowych z piłką oraz chustą animacyjną, a na zakończenie przygotowaliśmy tor przeszkód do pokonania dla wszystkich dzieci. To był bardzo aktywny dzień!

Na zakończenie ferii wybraliśmy się na kręgle do „Planety”. Gra wszystkim bardzo się podobała, co niektórzy odkryli w sobie talent do tej dyscypliny sportowej. Po wyczerpującej zabawie zjedliśmy pyszną pizzę i tym miłym akcentem zakończyliśmy ferie w 2019 roku.