start Profilaktyka Społeczna Pozalekcyjne Zajęcia Opiekuńczo - Wychowawcze Niech żyją ferie!

PostHeaderIcon Niech żyją ferie!

Ferie zimowe dostarczyły wiele atrakcji dzieciom uczęszczającym na pozalekcyjne zajęcia opiekuńczo – wychowawcze prowadzone przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zespole Placówek Oświatowych nr 2 przy ul. Granicznej 39 w Mławie oraz w Piekiełku 66.

W poniedziałek na zajęciach dzieci rywalizowały w teleturnieju „Kocham Cię Polsko”, podczas którego drużyny odpowiadały na pytania dotyczące polskich seriali, rozwiązywały rebusy, odgadywały zagadki, grały w kalambury i kręciły kołem fortuny.
Zabawa była przednia, wszyscy uczestnicy w podziękowaniu za dobrą zabawę otrzymali słodkie upominki.
Drugiego dnia odwiedzili nas funkcjonariusze policji, którzy przypomnieli dzieciom jak spędzać bezpiecznie ferie oraz uświadomili czym jest cyberprzemoc i jak jej zapobiegać. Na zakończenie spotkania dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi policjanci testując kajdanki oraz oglądając druczki, na których wypisywane są mandaty. W podziękowaniu za przeprowadzone zajęcia dzieci wręczyły funkcjonariuszom policji kartki przedstawiające panią i pana policjanta.
W środę dzięki sprzyjającej zimowej aurze wybraliśmy się na sanki. Tego dnia humor dopisywał nam od rana. Na boisku szkolnym urządziliśmy zawody i konkurencje na śniegu m.in. kto pierwszy dotrze do mety na sankach czy też komu uda się trzy razy trafić śnieżką do celu.
W międzyczasie dzieci zjeżdżały na sankach z górki i lepiły bałwany. Po powrocie wypiliśmy ciepłą herbatkę, zjedliśmy pączki i miło spędziliśmy czas uczestnicząc w zabawach integracyjnych i  grając w ciekawe gry planszowe.
Dzieci stwierdziły, że to był dla nich najfajniejszy dzień podczas tegorocznych ferii.
Kolejny dzień to również teleturniej, tym razem „Mam talent”. Tego dnia dzieci prezentowały swoje wyjątkowe umiejętności przed zacnym jury składającym się z Małgosi Fermiak i Agnieszki Chełpińskiej. Pokazywane tego dnia talenty były niezwykłe, można było zobaczyć m.in. tańczącego z zasłoniętymi oczami jednorożca czy też trójwymiarową gwiazdę wykonaną techniką origami.
To był bardzo zabawny dzień.
Na zakończenie ferii wybraliśmy się na kręgle do „Planety”. Gra wszystkim bardzo się podobała, co niektórzy odkryli w sobie talent do tej dyscypliny sportowej. Po wyczerpującej zabawie zjedliśmy pyszną pizze, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i tym miłym akcentem zakończyliśmy ferie w 2018 roku.