start Profilaktyka Społeczna Pozalekcyjne Zajęcia Opiekuńczo - Wychowawcze

PostHeaderIcon Pozalekcyjne zajęcia opiekuńczo - wychowawcze

PostHeaderIcon Bal przebierańców

W dniu 27 października 2017 r.  na pozalekcyjnych zajęciach opiekuńczo – wychowawczych w Zespole Placówek Oświatowych Nr 2 odbył się bal przebierańców.

Więcej…

 

PostHeaderIcon "A w ogrodzie jeżyk śpi..."

„A w ogrodzie jeżyk śpi. Zbudź się jeżu, zbudź!
Lecz nie podam ręki Ci, bo mnie będziesz kłuć!”.

Dzisiaj zagościły u nas wesołe jesienne jeże. Każdy jest inny i nietypowy, niesie na swoim grzbiecie jabłka, jarzębinę, kasztany czy grzyby. Miło, aktywnie i kreatywnie spędziliśmy czas na naszej świetlicy. Jeże stały się piękną, jesienną dekoracją.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Dzień chłopaka

Z okazji dnia chłopaka dziewczynki uczęszczające na pozalekcyjne zajęcia opiekuńczo - wychowawcze przygotowały dla swoich kolegów ze świetlicy kolorowe krawaty.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Wycieczka do Trójmiasta

W  dniach od 14 do 16 września br. odbyła się wycieczka do Trójmiasta, w której brały udział dzieci uczęszczające na pozalekcyjne zajęcia opiekuńczo – wychowawcze organizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Fotorelacja z wakacyjnych zajęć opiekuńczo-wychowawczych

Fotorelacja z wakacyjnych zajęć opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie w lokalu przy ul. Piekiełko 66

Więcej…

 

PostHeaderIcon Święto Rodziny

30 czerwca 2017 roku w lokalu przy ul. Piekiełko 66 w Mławie odbyło się Święto Rodziny zorganizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach lokalnej kampanii społecznej ,,Stawiam na rodzinę."

Więcej…

 

PostHeaderIcon "GOTOWANIE DZIECINNIE PROSTE"

W dniu 16.05.2017 r. na pozalekcyjnych zajęciach opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie w Zespole Placówek Oświatowych Nr 2 odbyły się Warsztaty Kulinarne dla dzieci pt. „Gotowanie dziecinnie proste” organizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie oraz Bank Żywności w Ciechanowie.

Podczas zajęć dzieci przygotowywały smaczne i zdrowe potrawy z żywności pozyskiwanej z Programu PEAD. Robiły pyszne pasty kanapkowe, smażyły naleśniki, piekły zdrowe owsiane ciasteczka. Wszystkie potrawy przez siebie przygotowane dzieci jadły z wielkim apetytem.

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon CHCĘ BYĆ SAMODZIELNY

W dniu 11 maja 2017 r. w grupie przedszkolnej  Zespołu Placówek Oświatowych Nr 2 w Mławie oraz na pozalekcyjnych zajęciach opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie, zrealizowany został program pt. „CHCĘ BYĆ SAMODZIELNY”, organizowany przez Filię Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie.

Program miał na celu pokazanie dzieciom jak mogą bezpiecznie i samodzielnie przygotować smaczne i  pełne witamin  kanapki. Pomogli w tym wolontariusze MOPS-u (uczennice Gimnazjum Nr 2 im. dra Józefa Ostaszewskiego w Mławie) prowadząc pogadanki i konkursy dotyczące zdrowego odżywiania oraz ważnej roli warzyw i owoców w codziennej diecie. Na początku zostało zaprezentowane dzieciom kilka wzorów kanapek, aby  mogły czerpać inspiracje do wykonania własnego dzieła. Został ogłoszony konkurs na najładniejszą kanapkę. Dzieciaki robiły swoje dzieła z wielkim zaangażowaniem. Radziły sobie świetnie,    a kanapki wyszły naprawdę zdrowe, kolorowe  i bardzo smaczne.

Na zakończenie został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą kanapkę, jedno pierwsze miejsce oraz dwa  wyróżnienia za które dzieci otrzymały nagrody. Wszystkim uczestnikom rozdano upominki za wykonane kanapki oraz wszyscy pozowali do wspólnego zdjęcia.

 

 

Więcej…

 

PostHeaderIcon SPOTKANIE WIELKANOCNE - FOTORELACJA

W dniu 06 kwietnia 2017 roku w lokalu przy ul. Piekiełko 66 oraz w Zespole Placówek Oświatowych Nr 2 w Mławie, gdzie prowadzone są pozalekcyjne zajęcia opiekuńczo – wychowawcze odbyły się spotkania wielkanocne, w których uczestniczyli rodzice, dzieci oraz zaproszeni goście: Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie - Pani Dorota Kaczorek – Magdalińska, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Mława - Pan Krzysztof Wasiłowski, Przewodnicząca Komisji ds. Rodziny i Spraw Społecznych - Pani Joanna Tańska, Wicedyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Nr 2 w Mławie - Pani Krystyna Weselak.

 

Podczas spotkania dzieci zaprezentowały inscenizacje wielkanocne, nie zabrakło też wspólnych zabaw i słodkiego poczęstunku, który umilił świąteczne spotkanie.

 

Więcej…

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 8