start Profilaktyka Społeczna Głos przeciw narkotykom” wyróżniony na Mazowszu

PostHeaderIcon Głos przeciw narkotykom” wyróżniony na Mazowszu

Właśnie ten projekt został wyróżniony na terenie garnizonu mazowieckiego – powiedziała na podsumowaniu akcji „Głos przeciw narkotykom” insp. Aneta Pawlińska, przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu.

Do Sali konferencyjnej Miejskiego Domu Kultury w Mławie, 7 października br. przybyli przedstawiciele miejskich jednostek, szkół oraz instytucji i stowarzyszeń, z którymi miasto współpracowało przy realizacji kampanii „Głos przeciw narkotykom”. Akcja rozpoczęła się w lutym i trwała do końca czerwca 2015 r.

- Wszystkim nam zależy, aby Mława była miastem przyjaznym i bezpiecznym. Podejmujemy różne działania, inwestycyjne i społeczne. Jestem wdzięczny, że włączyliście się Państwo w kampanię „Głos przeciw narkotykom”. Chcemy nadal działać na polu profilaktyki, i cieszę się, że robimy to wspólnie – powiedział na wstępie burmistrz Sławomir Kowalewski.

 

Wspólnie z Dorotą Kaczorek - Magdalińską, dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie wręczył podziękowania osobom zaangażowanym w realizację kampanii. Dyplomy odebrali:

Pani Dorota Kaczorek – Magdalińska - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie

Pan Andrzej Walencik – Prezes Klubu Abstynenta Droga

Pani Elżbieta Jaroszewska – Wiceprezes Klubu Abstynenta Droga

Pani Ewa Sztuba – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Mławie

Pan Piotr Ploch – Dyrektor Radia 7

Pani Katarzyna i Grzegorz Kiełbińscy

Pani Marzena Włoczewska

Pan Jarosława Jabłonowski - Dyrektor Gimnazjum Nr 2 w Mławie

Pani Romana Olszewska – Dyrektor Gimnazjum nr 1 w Mławie

Pan Piotr Piwowarski – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Mławie

Pani Elżbieta Bieńkowska – Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 3 w Mławie

Pani Joanna Wyszkowska - Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie

Pani Janina Lampkowska – Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 w Mławie

Pan Artur Ryfiński – Komendant Powiatowy Policji w Mławie

Pani Anna Pawłowska – Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie

Pani Dorota Reguła - Kierownik Przychodni Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Mławie

Pani Katarzyna Kaszuba - Dyrektor Miejskiego Domu Kultury

Pan Michał Jaros – Instruktor ds. koordynacji Imprez, promocji, komunikacji społecznej i zajęć wokalnych Miejskiego Domu kultury w Mławie.

Na zaproszenie burmistrza do Mławy przybyła także podinsp. Aneta Pawlińska, przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Radomiu. - Właśnie ten projekt, „Głos przeciw narkotykom” został wyróżniony na terenie garnizonu mazowieckiego, i zgłoszony jako wspaniały projekt do realizacji – zdradziła zgromadzonym. Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu chce wykorzystać nagrany w Mławie spot radiowy i emitowany na antenie Radia 7  w zakrojonej na szeroką skalę akcji profilaktyki antynarkotykowej.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie współpracując z burmistrzem Sławomirem Kowalewskim oraz Komendą Powiatową Policji w Mławie, co roku organizuje akcje profilaktyczne skierowane do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, np. kierowców. W szkołach realizowane są warsztaty, zajęciami profilaktycznymi objęte są wszystkie dzieci, od przedszkolaków do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Akcja „Głos przeciw narkotykom” była jednak pierwszą akcją, która spotkała się z tak dużym oddźwiękiem.  To efekt współpracy między Klubem Abstynentów „Droga”,  MOPS-em oraz wieloma innymi instytucjami. Wyjątkowe było także to, że w jej realizację zaangażowały się media, konkretnie Radio 7.

- I przekaz medialny to największy efekt, największa wartość tej kampanii, ponieważ radia słucha naprawdę wiele osób – powiedziała Dorota Kaczorek – Magdalińska. Radio przygotowało 16 audycji tematycznych z udziałem osób zaangażowanych w kampanię. Na bieżąco informowało o akcji nadając spoty i zapowiadając audycje.

Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski podkreślił, że realizacja kampanii „Głos przeciw narkotykom” zaowocowała także ustaleniem dalszych działań profilaktycznych.

Zakończenie akcji "Głos przeciw narkotykom" zbiegło się w czasie z rozpoczęciem jej kolejnej edycji. Jak zapowiedziała dyrektor MOPS-u, znów odbęda się warsztaty i spotkania z rodzicami. Nowością będzie spektakl na podstawie książki "Wspomnienia narkomanki", który obejrzą uczniowie trzecich klas gimnazjum.

 

Zródło: Urząd Miasta Mława

Magdalena Grzywacz/Rzecznik Prasowy UMM