start Profilaktyka Społeczna IX Piknik Integracyjno-Profilaktyczny „W zdrowym ciele zdrowy duch”

PostHeaderIcon IX Piknik Integracyjno-Profilaktyczny „W zdrowym ciele zdrowy duch”

 

W dniu 23 czerwca 2018 r. w parku miejskim już po raz dziewiąty odbył się Piknik Integracyjno-Profilaktyczny pod hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”, który zorganizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie we współpracy ze Stowarzyszeniem Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem”. Partnerami przedsięwzięcia byli: Urząd Miasta Mława, Komenda Powiatowa Policji w Mławie, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Mławie, Miejska Biblioteka Publiczna w Mławie, Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Droga”, Stowarzyszenie „Amazonki”, Grupa AA oraz Stacja Opieki Caritas.

Po uroczystym otwarciu pikniku przez Panią Dorotę Kaczorek-Magdalińską Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie, wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni do obejrzenia występów przygotowanych przez dzieci z pozalekcyjnych zajęć opiekuńczo-wychowawczych prowadzonych przez MOPS, występów dzieci ze świetlicy „Promyk” oraz świetlicy ARKA, jak również występu grupy „Zakręceni Pozytywnie”. Dzieci recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki o charakterze patriotycznym, które nawiązywały do 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas pikniku wolontariusze MOPS aktywie włączali się w zabawy z dziećmi. Część muzyczną zapewniła uczennica Zespołu Szkół Nr 4 w Mławie –Beata Goryszewska, a zumba w wykonaniu grupy Tygrysy Fitnessu zapewniła wszystkim dzieciom sprawdzenie swoich umiejętności tanecznych. Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Mławie pozwolili dzieciom poczuć się przez chwilę „Super Detektywem”. Podczas pikniku nie zabrakło również loterii fantowej.

Na scenie nie zabrakło również zabaw i konkursów z nagrodami, które przygotował Zespół TAKT. Można było zrobić sobie zdjęcia z postaciami z bajek, sprawdzić celność oka w rzutach do tarczy, czy też pomalować twarz. Dużo emocji dostarczyły zabawy wymagające współpracy grupowej, między innymi zabawy z chustą animacyjną. W trakcie pikniku dla dzieci przewidziano poczęstunek w postaci pizzy.

 

Za wsparcie w organizowaniu pikniku pragniemy podziękować naszym sponsorom:

Bankowi Spółdzielczemu w Ciechanowie oddział w Mławie

Pizzerii Biesiadowo

Nadleśnictwu Dwukoły

Salonowi PLAY w Mławie