start Profilaktyka Społeczna Wieczór Jasia i Małgosi

PostHeaderIcon Wieczór Jasia i Małgosi

Dnia 30 listopada w Szkole Podstawowej Nr 3 w Mławie odbył się Wieczór Jasia i Małgosi, spotkanie podsumowujące prowadzony od października program profilaktyczny Domowi Detektywi „Jaś i Małgosia na tropie”, który jest pierwszą częścią programu profilaktyki alkoholowej dla klas 4 i 5. Program opiera się na przekonaniu, że normą jest stan, w którym młodzież szkolna nie pije alkoholu. Przekazywany jest konkretny komunikat „Nie pij”. Program obejmuje następujące tematy: prawdy i mity na temat alkoholu, wpływ reklamy i mediów na kształtowanie przekonań na temat alkoholu, rodzaje presji rówieśniczej, powody dla których młodzi ludzie sięgają po alkohol oraz konsekwencje picia alkoholu przez dzieci i młodzież.

Program składa się z dwóch części – domowej i szkolnej.

Część szkolna realizowana była na godzinach wychowawczych raz

w tygodniu przez okres 7 tygodni. Część domowa realizowana była w domu przez okres 4 tygodni.

Program składa się z czterech zeszytów z dowcipnymi historyjkami – komiksami oraz zadaniami do pracy w domu wspólnie z rodzicami.

Program Domowi Detektywi „Jaś i Małgosia na tropie” jest programem rekomendowanym przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Podczas Wieczoru Jasia i Małgosi dzieci zaprezentowały prezentacje dotyczące alkoholu, oraz przygotowały wiele ciekawych zabaw dla dzieci i rodziców. Wieczorowi towarzyszyła dobra zabawa i miła atmosfera.