start Niepełnosprawni Razem w szeroki świat

PostHeaderIcon Razem w szeroki świat

Podsumowując realizację projektu ,,Razem w szeroki świat ” w 2015 r. możemy mówić o sukcesach – osoby niepełnosprawne zostali wolontariuszami i za podejmowane działania  wolontarystyczne  na rzecz społeczności lokalnej i w innych dziedzinach takich jak chociażby opieka, pielęgnacja zwierząt bezdomnych, zostali wyróżnieni przez Marszałka Województwa Mazowieckiego w konkursie Mazowieckie Barwy Wolontariatu,

o szczęściu - spotkaliśmy wiele życzliwych osób, dzięki którym uczestnicy projektu  mogły aktywnie spędzać czas wolny na kręgielni, basenie, na siłowni, podczas prowadzonych zajęć muzyczno – ruchowych, nauki tańca. Mogliśmy odwiedzić  wiele interesujących miejsc dostarczających niezapomnianych wrażeń i miłych wspomnień  ( Leśniczówka na Krajewie, gospodarstwo agroturystyczne Grzybowo Kapuśnik i Korboniec, wioska Garncarska Kamionka, jezioro w Szkotowie, skansen w Sierpcu,

o rozwoju zainteresowań i odkrywaniu talentów – uczestnicy projektu znani są w środowisku lokalnym jako ,,Zakręceni pozytywnie”. Podczas spotkań  w Miejskiej Bibliotece Publicznej miały miejsce pierwsze inspiracje artystyczne – powstał zespół muzyczny, trwały przygotowania do występów, odbyło się spotkanie z Panią Joanną Rodowicz – malarką.

Udział grupy w organizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie  Piknikach na Estradzie w Parku Miejskim umożliwił  zaistnienie grupy, ich rozwój oraz odkrywanie i doskonalenie nowych umiejętności.

Rok 2016 rozpoczął się udziałem osób niepełnosprawnych jako wolontariuszy w 24 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.