start Niepełnosprawni Wolontariusze

PostHeaderIcon Wolontariusze

 

Uczestnicy projektu ,,Razem w szeroki świat” w miesiącu kwietniu 2015 r. zostali wolontariuszami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie.

Podpisali porozumienie o wykonywaniu świadczeń wolontarystycznych m.in. podczas organizowania pikników przez MOPS w Mławie oraz prac w schronisku dla zwierząt bezdomnych. W miesiącu maju zaplanowany został wyjazd do schroniska dla zwierząt bezdomnych w Napierkach.  Będą to cykliczne wyjazdy raz w miesiącu. Wolontariusze zaangażują się w pomoc dla bezdomnych zwierząt – może to być opieka, edukacja, umieszczanie ogłoszeń adopcyjnych w Internecie, poszukiwanie sponsorów, organizowanie zbiórek rzeczowych i wiele innych działań.

Ponadto uczestnicy projektu przygotowują się do występów artystycznych. Program zaprezentują w miesiącu czerwcu 2015 r. na Estradzie w Parku Miejskim w Mławie podczas Pikniku Profilaktycznego organizowanego przez MOPS w Mławie.

Dbają również o swoją tężyznę fizyczną ćwicząc na siłowni w Mławskiej Hali Sportowej, odwiedzają basen, kręgielnię PLANETA. Spędzają czas wolny w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w miesiącu maju zaplanowane jest wyjście do Kina Kosmos na Koncert Filharmonii ,,B. Smetana -Sprzedana narzeczona”.

Wszystkie działania mają na celu zdobycie przez uczestników projektu nowych doświadczeń, umiejętności, wiedzy, przyjaciół.