start Niepełnosprawni Miejsca i ludzie, których poznajemy

PostHeaderIcon Miejsca i ludzie, których poznajemy

Uczestnicy projektu ,,Razem w szeroki świat” od miesiąca lutego 2015 r.  aktywnie spędzają czas wolny na kręgielni, basenie, grach w tenisa stołowego, na ćwiczeniach muzyczno – ruchowych oraz w bibliotece. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mławie mogą zetknąć się nie tylko z literaturą, poezją, ale również obejrzeć interesujący film, skorzystać z Internetu, poznać ciekawych ludzi. W najbliższy piątek 13.03.2015 r. będą mogli spotkać się  z Panią Joanną Rodowicz – malarką.

Poza tym 08.03.2015 r. uczestnicy projektu byli w Kinie Kosmos na spektaklu ,,Tacy sami czyli rzecz o …” sztuka autorstwa Michała Jarosa w wykonaniu uczestników sekcji teatralnej Mławskiego Uniwersytetu III Wieku.

Odbyło się również spotkanie w Gabinecie Kosmetycznym.

W miesiącu marcu 2015 r. w nawiązaniu do Świąt Wielkanocnych zaplanowane jest spotkanie w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, gdzie wykonywane będą prace symbolizujące święta – m.in. pisanki, karty świąteczne.

W najbliższym czasie odwiedzimy Mławską Halę Sportową, gdzie osoby chętne będą mogły korzystać z siłowni, grać w siatkówkę, koszykówkę.
Miesiąc kwiecień to poznanie nowych miejsc i ludzi, którzy będą wspierać osoby niepełnosprawne, motywować do działań służących poprawie ich  kondycji fizycznej, psychicznej i społecznej oraz integracji ze społecznością lokalną.