start Niepełnosprawni

PostHeaderIcon Niepełnosprawni

PostHeaderIcon XX MŁAWSKA OLIMPIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Dnia 21.05.2019r. członkowie Grupy „Zakręceni Pozytywnie” z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie wzięli udział w XX Mławskiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych organizowanej przez Uczniowski Klub Sportowy „Promyk” przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Mławie. Olimpiada rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pw. Świętej Rodziny w Mławie. Po mszy uczestnicy przemaszerowali z orkiestrą na stadion, gdzie po podniesieniu flagi, przemówieniach zaproszonych gości i części artystycznej rozpoczęto konkurencje sportowe. Grupę „Zakręceni Pozytywnie”, która wzięła udział w treningu motorycznym reprezentowali: Joanna Błaszkiewicz, Milena Chrzczon oraz Mateusz Zielkowski.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Mazowiecki Informator dla RiODzN

 

PostHeaderIcon Razem w szeroki świat

Podsumowując realizację projektu ,,Razem w szeroki świat ” w 2015 r. możemy mówić o sukcesach – osoby niepełnosprawne zostali wolontariuszami i za podejmowane działania  wolontarystyczne  na rzecz społeczności lokalnej i w innych dziedzinach takich jak chociażby opieka, pielęgnacja zwierząt bezdomnych, zostali wyróżnieni przez Marszałka Województwa Mazowieckiego w konkursie Mazowieckie Barwy Wolontariatu,

Więcej…

 

PostHeaderIcon ,,Rodzina szkołą trzeźwości''

Grupa młodzieży biorąca udział w projekcie ,,Razem w szeroki świat " przygotowała piosenki nawiązujące tematycznie do zorganizowanego w dniu 09.08.2015 r. przez Klub Abstynenta ,,Droga" i przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie Pikniku integracyjno profilaktycznego ,,Rodzina szkołą trzeźwości".  Były to znane przeboje Hej Sokoły, Przeżyj to sam oraz Dbaj o siebie. Wystąpili jako zespół muzyczny pod nazwą Zakręceni pozytywnie. Zostali przyjęci ciepło. To pierwsze kroki, które z powodzeniem na estradzie stawiają Zakręceni pozytywnie, ale marzą już o kolejnych występach.

 

 

 

PostHeaderIcon Piknik Integracyjno - Profilaktyczny

W dniu 27.06.2015 r. w Parku Miejskim w Mławie odbył się VII Piknik Integracyjno - Profilaktyczny ,, W zdrowym ciele zdrowy duch” zorganizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie i przez Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej ,,Bądźmy Razem”. Na Estradzie w Parku Miejskim wystąpiły m.in. dzieci uczęszczające na pozalekcyjne zajęcia opiekuńczo – wychowawcze oraz nasza grupa ,, Zakręceni pozytywnie”. Zgodnie z tematyką pikniku grupa przygotowała dwie piosenki  ,,Dbaj o siebie”, ,,Taki duży, taki mały” oraz przedstawienie promujące zdrowy styl życia nawiązujące do bajki o Czerwonym Kapturku.

Więcej…

 

PostHeaderIcon Wolontariusze

 

Uczestnicy projektu ,,Razem w szeroki świat” w miesiącu kwietniu 2015 r. zostali wolontariuszami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie.

Podpisali porozumienie o wykonywaniu świadczeń wolontarystycznych m.in. podczas organizowania pikników przez MOPS w Mławie oraz prac w schronisku dla zwierząt bezdomnych. W miesiącu maju zaplanowany został wyjazd do schroniska dla zwierząt bezdomnych w Napierkach.  Będą to cykliczne wyjazdy raz w miesiącu. Wolontariusze zaangażują się w pomoc dla bezdomnych zwierząt – może to być opieka, edukacja, umieszczanie ogłoszeń adopcyjnych w Internecie, poszukiwanie sponsorów, organizowanie zbiórek rzeczowych i wiele innych działań.

Ponadto uczestnicy projektu przygotowują się do występów artystycznych. Program zaprezentują w miesiącu czerwcu 2015 r. na Estradzie w Parku Miejskim w Mławie podczas Pikniku Profilaktycznego organizowanego przez MOPS w Mławie.

Dbają również o swoją tężyznę fizyczną ćwicząc na siłowni w Mławskiej Hali Sportowej, odwiedzają basen, kręgielnię PLANETA. Spędzają czas wolny w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz w miesiącu maju zaplanowane jest wyjście do Kina Kosmos na Koncert Filharmonii ,,B. Smetana -Sprzedana narzeczona”.

Wszystkie działania mają na celu zdobycie przez uczestników projektu nowych doświadczeń, umiejętności, wiedzy, przyjaciół.

 

PostHeaderIcon OGŁOSZENIE

 

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mławie zaprasza do uczestnictwa w grupie wsparcia opiekunów osób chorych na Alzheimera.

Spotkania odbywać się będą w Mławie, ul. Mariacka 20.

Osoby chętne proszone są o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie, ul. Narutowicza 6 – sekretariat pokój Nr 10 I piętro.

Kontakt telefoniczny 23 654 3560 lub  23 654 27 69.

 

 

PostHeaderIcon Miejsca i ludzie, których poznajemy

Uczestnicy projektu ,,Razem w szeroki świat” od miesiąca lutego 2015 r.  aktywnie spędzają czas wolny na kręgielni, basenie, grach w tenisa stołowego, na ćwiczeniach muzyczno – ruchowych oraz w bibliotece. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mławie mogą zetknąć się nie tylko z literaturą, poezją, ale również obejrzeć interesujący film, skorzystać z Internetu, poznać ciekawych ludzi. W najbliższy piątek 13.03.2015 r. będą mogli spotkać się  z Panią Joanną Rodowicz – malarką.

Poza tym 08.03.2015 r. uczestnicy projektu byli w Kinie Kosmos na spektaklu ,,Tacy sami czyli rzecz o …” sztuka autorstwa Michała Jarosa w wykonaniu uczestników sekcji teatralnej Mławskiego Uniwersytetu III Wieku.

Odbyło się również spotkanie w Gabinecie Kosmetycznym.

W miesiącu marcu 2015 r. w nawiązaniu do Świąt Wielkanocnych zaplanowane jest spotkanie w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, gdzie wykonywane będą prace symbolizujące święta – m.in. pisanki, karty świąteczne.

W najbliższym czasie odwiedzimy Mławską Halę Sportową, gdzie osoby chętne będą mogły korzystać z siłowni, grać w siatkówkę, koszykówkę.
Miesiąc kwiecień to poznanie nowych miejsc i ludzi, którzy będą wspierać osoby niepełnosprawne, motywować do działań służących poprawie ich  kondycji fizycznej, psychicznej i społecznej oraz integracji ze społecznością lokalną.

Więcej…

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2