start Klub Aktywności Społecznej KLUB AKTYWNOŚCI SPOŁECZNEJ Program ,,1000 pierwszych dni dla zdrowia”

PostHeaderIcon Program ,,1000 pierwszych dni dla zdrowia”

Od marca 2014 Roku w Klubie Aktywności Społecznej Panie Położne we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej prowadzą zajęcia Akademii Rodzicielskiej. Przyszli Rodzice podczas zajęć przygotowują się do porodu oraz uczą pielęgnacji noworodka.

We wrześniu i październiku br. odbyły się zajęcia informacyjno - szkoleniowe programu ,,1000 pierwszych dni dla zdrowia” realizowane przez Fundację Nutricia oraz Bank Żywności w Ciechanowie we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mławie. W spotkaniach uczestniczyło łącznie około 50 kobiet.

Pierwsze zajęcia odbyły się dnia 10.09.2014 r. w Klubie Aktywności Społecznej przy ul. Mariackiej 20 w Mławie, w które zaangażowała się również Szkoła Rodzenia. Przyszłe matki wysłuchały rad specjalistek dotyczących żywienia. Szkolenie było okazją do wymiany doświadczeń oraz uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania.

W związku z ogromnym zainteresowaniem tematyką zdrowego żywienia zorganizowane zostały kolejne spotkania w dniach 27.10.2014 r. i 30.10.2014 r. , które odbyły się w lokalach przy ul. Sportowej 2A oraz przy ul. Piekiełko 66 w Mławie. Skierowane do rodziców dzieci uczęszczających na pozalekcyjne zajęcia opiekuńczo-wychowawcze organizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie.

Celem programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia” jest edukacja rodziców, opiekunów oraz kobiet w ciąży w zakresie zasad prawidłowego odżywiania dzieci do lat 3, poprzez upowszechnianie i propagowanie sześciu złotych zasad zdrowego żywienia dzieci na 1000 pierwszych dni życia. Na spotkaniach przedstawiono wyniki badań dotyczące prawidłowego odżywiania kobiet ciężarnych oraz omówiono wpływ złych nawyków żywieniowych we wczesnym okresie życia na funkcjonowanie organizmu w dorosłości.

Każda osoba uczestnicząca w zajęciach otrzymała poradnik, który pozwoli uniknąć podstawowych błędów w żywieniu małego dziecka i poważnych, zdrowotnych następstw, w przyszłości.