start Karta Dużej Rodziny Dołącz online do Karty Dużej Rodziny!

PostHeaderIcon Dołącz online do Karty Dużej Rodziny!

Firmy i instytucje, które chcą dołączyć do programu Karta Dużej Rodziny mogą zrobić to szybciej. Wystarczy, że wypełnią i wyślą deklarację online.

 

Nowy Moduł Obsługi Partnera w ramach programu Karta Dużej Rodziny dostępny na stronach rodzina.gov.pl oraz empatia.mpips.gov.pl ułatwia przystąpienie do programu. Jak się zgłosić? To proste: wystarczy wypełnić                   e-deklarację, poprzez wskazanie m.in. jakie zniżki chce się zaoferować. Po uzgodnieniu warunków współpracy Minister Pracy i Polityki Społecznej lub Wojewoda (w przypadku podmiotów działających lokalnie) podpisze z firmą lub instytucją umowę.

 

Nowy moduł ułatwi potencjalnym partnerom dołączenie do programu, przyspieszy cały proces, a także usprawni pracę jednostek odpowiedzialnych za zawieranie umów z nowymi partnerami.

  Liczba partnerów Karty Dużej Rodziny systematycznie rośnie. W programie uczestniczy już ponad 1000 firm i instytucji, które oferują zniżki dla rodzin w ok. 10,5 tys. miejsc w całej Polsce.

 Do programu dołączyli już m.in. sieć PLAY, T-Mobile, księgarnie Świat Książki i Bonito, Centrum Nauki Kopernik, PKP Intercity, Stadion Narodowy i Kopalnia Soli w Wieliczce. Członkowie rodzin wielodzietnych mogą także skorzystać ze zniżek w sklepach sieci Carrefour, Simply Market,  a także na stacjach paliw LOTOS i ORLEN.

 Do Karty Dużej Rodziny przyłączają się firmy i instytucje różnej wielkości i z różnych branż. Warunkiem udziału jest zapewnienie zniżek rodzinom posiadającym karty.

Rodziny wielodzietne mogą korzystać m.in. ze zniżek na: przejazdy kolejowe, opłaty paszportowe, bilety do parków narodowych, obiektów  kulturalnych, turystycznych i sportowych. Zniżki oferują także punkty handlowe i usługowe, stacje paliw.

Prawo do posiadania Karty przysługuje członkowi rodziny wielodzietnej, w której rodzice mają na utrzymaniu  co najmniej troje dzieci oraz rodzicom zastępczym lub osobom prowadzącym rodzinne domy dziecka.

 Rodzicom karta wydawana jest bezterminowo, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 roku życia, w przypadku kontynuowania nauki. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód, chcąc otrzymać KDR należy złożyć wniosek w gminie zamieszkania

 

Deklarację można złożyć tutaj: https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu//formularz-zgloszenia-kdr