start Karta Dużej Rodziny

PostHeaderIcon Karta Dużej Rodziny

PostHeaderIcon Partner Karty Dużej Rodziny

ŚWIAT KWIATÓW, ul.Sulejowska 56/58,lok  215                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       04-157 Warszawa                                                                                                                       

 ŚWIAT  KWIATÓW internetowy sklep ogrodniczy  mający w swojej ofercie  nasiona, akcesoria ogrodnicze, nawozy,  a także cebulki i sadzonki.

Rabat na cały asortyment dostępny w sklepie - 5%

www.sklep.swiatkwiatow.pl

 

 

PostHeaderIcon Dołącz online do Karty Dużej Rodziny!

Firmy i instytucje, które chcą dołączyć do programu Karta Dużej Rodziny mogą zrobić to szybciej. Wystarczy, że wypełnią i wyślą deklarację online.

 

Nowy Moduł Obsługi Partnera w ramach programu Karta Dużej Rodziny dostępny na stronach rodzina.gov.pl oraz empatia.mpips.gov.pl ułatwia przystąpienie do programu. Jak się zgłosić? To proste: wystarczy wypełnić                   e-deklarację, poprzez wskazanie m.in. jakie zniżki chce się zaoferować. Po uzgodnieniu warunków współpracy Minister Pracy i Polityki Społecznej lub Wojewoda (w przypadku podmiotów działających lokalnie) podpisze z firmą lub instytucją umowę.

 

Nowy moduł ułatwi potencjalnym partnerom dołączenie do programu, przyspieszy cały proces, a także usprawni pracę jednostek odpowiedzialnych za zawieranie umów z nowymi partnerami.

  Liczba partnerów Karty Dużej Rodziny systematycznie rośnie. W programie uczestniczy już ponad 1000 firm i instytucji, które oferują zniżki dla rodzin w ok. 10,5 tys. miejsc w całej Polsce.

 Do programu dołączyli już m.in. sieć PLAY, T-Mobile, księgarnie Świat Książki i Bonito, Centrum Nauki Kopernik, PKP Intercity, Stadion Narodowy i Kopalnia Soli w Wieliczce. Członkowie rodzin wielodzietnych mogą także skorzystać ze zniżek w sklepach sieci Carrefour, Simply Market,  a także na stacjach paliw LOTOS i ORLEN.

 Do Karty Dużej Rodziny przyłączają się firmy i instytucje różnej wielkości i z różnych branż. Warunkiem udziału jest zapewnienie zniżek rodzinom posiadającym karty.

Rodziny wielodzietne mogą korzystać m.in. ze zniżek na: przejazdy kolejowe, opłaty paszportowe, bilety do parków narodowych, obiektów  kulturalnych, turystycznych i sportowych. Zniżki oferują także punkty handlowe i usługowe, stacje paliw.

Prawo do posiadania Karty przysługuje członkowi rodziny wielodzietnej, w której rodzice mają na utrzymaniu  co najmniej troje dzieci oraz rodzicom zastępczym lub osobom prowadzącym rodzinne domy dziecka.

 Rodzicom karta wydawana jest bezterminowo, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 roku życia, w przypadku kontynuowania nauki. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód, chcąc otrzymać KDR należy złożyć wniosek w gminie zamieszkania

 

Deklarację można złożyć tutaj: https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu//formularz-zgloszenia-kdr

 

 

 

 

 

PostHeaderIcon Informacja o Karcie Dużej Rodziny

KARTA DUŻEJ RODZINY

 

 W dniu 5 grudnia 2014 roku  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej podpisał  Ustawę o Karcie Dużej Rodziny, która  weszła w życie z dniem  1 stycznia  2015 roku.

  Ustawa ma na celu podjęcie działań na rzecz rodzin wielodzietnych, bez względu na ich dochody. Do otrzymania karty uprawnieni są rodzice mający na utrzymaniu co najmniej troje dzieci, także rodzice zastępczy lub osoby prowadzące rodzinny dom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio natomiast dzieciom do ukończenia 18 roku życia, w przypadku gdy dziecko uczy się  w szkole lub szkole wyższej - do ukończenia 25 roku życia.

  

Wnioski o wydanie Karty Dużej Rodziny o zasięgu ogólnopolskim można składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej  w Mławie, ul. Narutowicza 6 ( Punkt Obsługi Klienta).

 Wniosek o przyznanie Karty lub wydanie jej duplikatu składa się w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania członka rodziny wielodzietnej.

   

Od stycznia 2018 roku  Karta Dużej Rodziny jest dostępna także w wersji elektronicznej, dzięki temu rodziny wielodzietne mogą korzystać z Karty w formie aplikacji na urządzeniach mobilnych. W obiegu pozostaje również plastikowy nośnik.

http://empatia.mrpips.gov.pl/ - adres do strony z możliwością złożenia e-wniosku

 

  Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny to program zniżek dla rodzin wielodzietnych, pełna lista miejsc, które oferują zniżki dostępna jest na stronie internetowej www.rodzina.gov.pl

Na podstawie Uchwały Nr VII/59/2019 Rady Miasta Mława z dnia 26 marca 2019 roku, w sprawie wprowadzenia na terenie Miasta Mława gminnego Programu dla rodzin wielodzietnych Karta Dużej Rodziny, obowiązuje jedna karta przyznana na podstawie ustawy o Karcie Dużej Rodziny, dla osób zamieszkujących na terenie Miasta Mława.

 

PostHeaderIcon wniosek

WNIOSEK O WYDANIE KARTY DUŻEJ RODZINY

WZÓR OŚWIADCZENIA O PLANOWANYM TERMINIE UKOŃCZENIA NAUKI

WZÓR OŚWIADCZENIA O POZOSTAWANIU W DOTYCHCZASOWEJ RODZINNEJ PIECZY ZASTĘPCZEJ

WZÓR OŚWIADCZENIA O WŁADZY RODZICIELSKIEJ

ZAŁĄCZNIK DOT. OSÓB UPRAWNIONYCH DO WYŚWIETLANIA KARTY ELEKTRONICZNEJ


WZÓR OŚWIADCZENIA O PLANOWANYM TERMINIE UKOŃCZENIA NAUKI

WZÓR OŚWIADCZENIA O POZOSTAWANIU W DOTYCHCZASOWEJ RODZINNEJ PIECZY ZASTEPCZEJ

WZÓR OŚWIADCZENIA O WŁADZY RODZICIELSKIEJ

ZAŁĄCZNIK DOT. OSOB UPRAWNIONYCH DO WYSWIETLANIA KARTY ELEKTRONICZNEJ

 

 

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE