start

PostHeaderIcon Ognisko integracyjne ,,Połączyć dwa światy”

10 czerwca 2017r. o godzinie 10.00 od końca ulicy Studzieniec rozpoczęła się piesza wędrówka do szkółki leśnej przy ulicy Krajewo. Tam o godzinie 11.00 zaczęło się ognisko integracyjne ,,Połączyć dwa światy” organizowane przez Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem” i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie.
Celem pieszej wędrówki na ognisko była integracja osób niepełnosprawnych i ich rodzin z osobami pełnosprawnymi. Nie zabrakło też wielu atrakcji dla dzieci były to m.in. gry i zabawy z nagrodami przygotowane przez Panią Marię Świtoń Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie oraz animatora zabaw dla dzieci Panią Joannę Sztybor. Dzieci i dorośli obejrzeli występ grupy seniorów „Złota Jesień”. Dzieci miały okazję również wcielić się w detektywów dzięki Pani Annie Pawłowskiej Rzecznikowi Prasowemu Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Wolontariusze działający przy MOPS w Mławie malowali dzieciom twarze oraz rozdawali zwierzątka robione z balonów, wielu z nich przebrało się za postacie z bajek, z którymi dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Wyłoniono również zwycięzców konkursu plastycznego pt. „Las i jego skarby”. Miejsce I – Agnieszka Bielec
Miejsce II – Zuzanna Wrzeszcz
Miejsce III – Gabriela Janowska
Wszystkie prace wykonane przez dzieci były bardzo twórcze. W związku z tym jury przyznało 10 wyróżnień.

Na ognisku integracyjnym nie zabrakło pieczonych kiełbasek, kiszki ziemniaczanej, kaszanki. Dodatkowo można było częstować się napojami, słodyczami i owocami.
Piknik zakończył się o godzinie 13.30.