start Stowarzyszenie Bądźmy Razem O Stowarzyszeniu Ognisko integracyjne "Połączyć dwa światy"

PostHeaderIcon Ognisko integracyjne "Połączyć dwa światy"

Ognisko integracyjne ,,Połączyć dwa światy”

 

11 czerwca 2016r. o godzinie 10.00 od końca ulicy Studzieniec rozpoczęła się piesza wędrówka do szkółki leśnej przy ulicy Krajewo. Tam o godzinie 11.00 zaczęło się ognisko integracyjne ,,Połączyć dwa światy” organizowane przez Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej „Bądźmy Razem” i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mławie.

Celem pieszej wędrówki na ognisko była integracja osób niepełnosprawnych i ich rodzin z osobami pełnosprawnymi. Nie zabrakło też wielu atrakcji dla dzieci były to m.in. gry i zabawy z nagrodami przygotowane przez Panią Marię Świtoń Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mławie oraz animatora zabaw dla dzieci Panią Joannę Sztybor. Dzieci miały okazję również wcielić się w detektywów dzięki Pani Annie Pawłowskiej Rzecznikowi Prasowemu Komendy Powiatowej Policji w Mławie. Wolontariusze działający przy MOPS w Mławie malowali dzieciom twarze oraz rozdawali zwierzątka robione z balonów, wielu z nich przebrało się za postacie z bajek, z którymi dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Piknikowy nastrój stworzyli harcerze grając i śpiewając przy ognisku. Dzieci i dorośli obejrzeli występ grupy seniorów „Złota Jesień”. Wyłoniono również zwycięzców konkursu plastycznego pt. „Ulubione miejsce w moim mieście”. Trzy pierwsze miejsca kolejno zajęły:

- Milena Żurawska,

- Nikola Ludwińska,

- Agnieszka Bielec.

Jak sama nazwa spotkania mówi na ognisku integracyjnym nie zabrakło pieczonych kiełbasek, udek z kurczaka, kiszki ziemniaczanej, kaszanki. Dodatkowo można było częstować się napojami, słodyczami i owocami.

Piknik zakończył się o godzinie 13.30.