start Archiwum

PostHeaderIcon OGÓLNOPOLSKA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI “PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM”

Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej “Bądźmy Razem” działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie po raz kolejny włączyło się w organizowaną przez Bank Żywności na terenie całego kraju , akcję. Tym razem była to zbiórka żywności dla niedożywionych dzieci pod hasłem “Podziel się posiłkiem”.

Na terenie Mławy w akcji zbiórki żywności uczestniczyły trzy Stowarzyszenia: “Bądźmy Razem”, “Amazonki”, Stowarzyszenie “Otwartych Serc”.

Stowarzyszenie “Bądźmy Razem” prowadziło zbiórkę w trzech sklepach na terenie miasta: Kaufland, Biedronka ul. Grzebskiego, Intermarche w dniach 24 – 25 wrzesień 2010r.

Pozostałe dwa Stowarzyszenia zbierały żywność w sklepie “Biedronka” ul. Długa.

W akcji organizowanej przez Stowarzyszenie “Bądźmy Razem” wzięło udział 55 wolontariuszy. Byli to pracownicy MOPS – członkowie Stowarzyszenia; wolontariusze działający przy MOPS; młodzież z Gimnazjum Nr 1 oraz Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Mławie. Towarzystwo budownictwa Społecznego wsparło naszą akcję poprzez udostępnienie transportu wraz z kierowcą Panem Włodzimierzem Ekiertem, który aktywnie i z wielkim zaangażowaniem uczestniczył w akcji.

Zbiórką, z ramienia Stowarzyszenia Bądźmy Razem” koordynowały:

Barbara Myślińska, Bożena Frankowska

Koordynatorzy wolontariatu: Justyna Okońska, Anna Zawadzka

Osoba odpowiedzialna za transport: Krzysztof Kwiatek

W efekcie akcji, trzy Stowarzyszenia zebrały łącznie 1734 kg urozmaiconego asortymentu spożywczego. Przeważały: słodycze, konserwy, napoje, olej, mąka i cukier.

Najwięcej, bo aż 1200kg zebrali wolontariusze Stowarzyszenia “Bądźmy Razem”. “Amazonki – 258 kg; Stowarzyszenie “Otwartych Serc” - 276 kg.

Żywność, pozyskana w wyniku przeprowadzonej akcji przez Stowarzyszenie “Bądźmy Razem”, w dniu 01.10.2010r. trafiła do 60 najuboższych rodzin z dziećmi z terenu Mławy.

Dziękujemy społeczności mławskiej za bezinteresowną hojność.