start Archiwum

PostHeaderIcon INFORMACJA

Stowarzyszenie Wspierania Społeczności Lokalnej “Bądźmy Razem” działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Mławie w związku z powodzią, która nawiedziła nasz Kraj w tym nasze województwo, włączyło się w akcję pomocy dla powodzian.

Zbiórka pieniędzy oraz pomoc rzeczowa w całości będzie przekazana na rzecz powodzian z gminy Słubice w woj. mazowieckim, która to gmina najbardziej ucierpiała w wyniku kataklizmu jakim jest tegoroczna powódź.

Akcja jest prowadzona przez Stowarzyszenie na terenie naszego miasta od 25.05.2010r do 30.05.2010r., w różnych formach.

Za zgodą Burmistrza Miasta Mławy Pana Sławomira Kowalewskiego w dniach 25 – 30 maja br. w godz. 10.00 – 18.00, prowadzona będzie przez wolontariuszy, na terenie Mławy, zbiórka pieniędzy do puszek. Zbiórkę rozpoczęliśmy w dniu 24.05.2010r od pomocy finansowej dla powodzian ze strony pracowników MOPS, którzy dobrowolnie przekazali pieniądze na ten cel. Pracownik socjalny Pani Agnieszka Wiśniewska, pieniądze z własnoręcznie wykonanych kartek na Dzień Maki, również przeznaczyła na rzecz powodzian.

Ponadto pracownicy MOPS odwiedzają firmy i hurtownie działające na terenie Mławy prosząc o wsparcie w/w akcji.

W ramach pomocy współpracujemy z parafiami z terenu Mławy oraz Miejskim Domem Kultury.

Na terenie mławskich Kościołów ukazały się apele skierowane do społeczności mławskiej o pomoc rzeczową, która będzie przyjmowana od 25 maja br. w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej ul. Narutowicza 6 w godz. 8.00 – 16.00 /oprócz sobót i niedziel/.

Prosimy o : nowe koce, śpiwory, kołdry, ubrania jak również o przybory szkolne, materiały i narzędzia budowlane, wodę mineralną, żywność z długim terminem przydatności do spożycia.

W dniu 30 maja br. tj. w niedzielę w godz. 10.00 – 19.00, wraz z Miejskim Domem Kultury z okazji imprezy Dnia Dziecka kontynuujemy akcję zbiórki pieniędzy oraz pomocy rzeczowej.

Osoby, które indywidualnie chciałyby wesprzeć finansowo powodzian z gminy Słubice k. Płocka informujemy, że pieniądze można przekazywać na konto:

Bank Spółdzielczy Mazowsze

Nr konta: 74 9042 1026 0840 0101 2000 0050

z dopiskiem Pomoc dla powodzian

Apelujemy do mieszkańców o pomoc i o wsparcie naszej akcji!